Przystań żeglarska w Błotniku

  • 11.09.2017, 08:00 (aktualizacja 11.09.2017, 08:04)
  • tj
Przystań żeglarska w Błotniku nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

BŁOTNIK to mała żuławska wieś położona na terenie gminy Cedry Wielkie na obszarze Żuław Gdańskich przy drodze krajowej nr 7. Pięć lat temu na Martwej Wiśle otwarto przystań żeglarską dla 120 jachtów, zbudowaną kosztem 7,3 mln (przy dofinansowaniu z funduszy UE w wysokości 60%). Projekt realizowano w ramach działań pt. „Pętla Żuławska”. Miało to podnieść jakość i komfort turystyki wodnej, a także zwiększyć ofertą turystyczną tej części województwa pomorskiego.

     14 lipca 2012 roku przystań żeglarską w Błotniku odwiedził prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną. Rosnąca liczba żeglarzy i jachtów cumujących przy trapach jest znakiem, że inwestycja w Błotniku była strzałem w dziesiątkę. Rosnące zainteresowanie wymusza rozbudowę i powiększenie oferty dla miłośników wodnej turystyki. Planuje się rozbudowę przystani, wybudowanie stanowiska dla tramwajów wodnych, kajakarzy czy ścieżek rowerowych.

     Przystań Żeglarska w Błotniku została nominowana w konkursie 7 cudów Polski w ramach projektu „Pętla Żuławska”. Konkurs organizuje National Geographic – głosowanie trwa do 27 września 2017 r. Codziennie można oddać 1 głos.

NUMER 22. Link do strony to: 7cudow.national-geographic.pl/nominacje

Zachęcamy wszystkich do złożenia wizyty w Błotniku i głosowania na ten projekt.

fot. nadesłane do redakcji

tj

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe