22-letni gdańszczanin motocyklem zderzył się z audi

  • 12.09.2017, 08:00
  • KWP Gdańsk
22-letni gdańszczanin motocyklem zderzył się z audi KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

KOLBUDY Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło w Kolbudach. Motocyklista w trakcie wyprzedzania zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się bocznie z audi, którego kierowca skręcał w lewo. Ranny motocyklista trafił do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Właściciel jednośladu, który przyjechał na miejsce wypadku drogowego został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę nieposiadającą uprawnień.

W sobotę (09 września br.) o godz. 15.05 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic Wybickiego i Bukowskiego w Kolbudach doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości obu kierowców.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 22-letni gdańszczanin jadący motocyklem ulicą Wybickiego w kierunku Przywidza podczas wyprzedzania zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się bocznie z audi, którego kierowca skręcał w lewo. 19-letni mieszkaniec gminy Kolbudy kierujący audi nie odniósł żadnych obrażeń. Ranny motocyklista trafił do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania Motocyklem. Właściciel jednośladu, który przyjechał na miejsce wypadku drogowego został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę nieposiadającą uprawnień.
Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje ale też innych osób.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe