Zderzenie Opla z ciężarówką na DK7

  • 21.09.2017, 07:00
  • KWP Gdańsk
Zderzenie Opla z ciężarówką na DK7 KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

CEDRY MAŁE Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 7 w Cedrach Małych. 28-letnia gdańszczanka jadąca oplem corsa w kierunku Gdańska zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z ciężarówką. 42-letni kierowca ciężarowego renaulta przewoził 24 tonowy ładunek rur metalowych. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Kierująca oplem trafiła do szpitala. Przez ponad 5 godzin policjanci kierowali ruch objazdami.

We wtorek (19 września br.) o godz.14.10 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na drodze krajowej nr 7 w Cedrach Małych doszło do wypadku drogowego. 

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, zabezpieczył kartę tachografu i kartę urządzenia rejestrującego jazdę samochodu ciężarowego oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących. 

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 28-letnia gdańszczanka jadąca oplem corsa drogą s7 w kierunku Gdańska zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z ciężarówką. 42-letni kierowca ciężarowego renaulta przewoził 24 tonowy ładunek rur metalowych. W wyniku zderzenia ciężarówka przewróciła się w poprzek jezdni. Opel zjechał do rowu i przewrócił się na dach. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Kierująca oplem trafiła do szpitala w Gdańsku, podróżowała sama. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Przez ponad 5 godzin policjanci kierowali ruch objazdami. 

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowco jedź tak, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Podczas długiej jazy zrób sobie krótkie przerwy. Zaleca się aby po 2 godzinnej podróży zrobić 20 minutowy postój.

KWP Gdańsk

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe