O krok od tragedii! Pociąg najechał na kamienie podłożone przez dwóch 13-latków.

  • 25.09.2017, 15:24
  • KWP Gdańsk
O krok od tragedii!  Pociąg najechał na kamienie podłożone przez dwóch 13-latków.

Podziel się:

Oceń:

MALBORK Wczoraj po godz. 17-tej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku ujęli dwóch 13-latków podejrzanych o podłożenie kamieni na szynach kolejowych na które najechał pociąg pospieszny relacji Olsztyn-Szczecin. W chwili zdarzenia w pociągu znajdowało się kilkunastu podróżnych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Teraz sprawą 13-latków zajmie się sąd rodzinny.

W niedzielę po godzinie 17:00 dyżurny z malborskiej komendy został powiadomiony o uszkodzeniu pociągu pospiesznego relacji Olsztyn-Szczecin, do którego doszło na szlaku kolejowym pomiędzy Starym Polem a Malborkiem. Na miejsce dyżurny natychmiast skierował policyjny patrol, technika kryminalistyki oraz funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo-śledczej. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że prawdopodobnie pociąg najechał na kamienie znajdujące się na torach. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, dokonali oględzin lokomotywy, zabezpieczyli monitoring i przesłuchali maszynistę, montera oraz kierownika składu.

W pobliżu miejsca zdarzenia policjanci ujęli dwóch 13-latków którzy mogli mieć związek z tą sprawą.

Nieletni zostali doprowadzeni do komendy, gdzie zostali przesłuchani. Dwóch chłopców w wieku 13 lat – podejrzanych o podłożenie na szynach kolejowych kamieni odpowie przed sadem rodzinnym za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia w ruchu lądowym.

 

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe