Co dalej z mostem? Nad tczewskim starostwem zawisło widmo odebrania 31-milionowego dofinansowania.

  • 27.09.2017, 08:30
  • Karol Uliczny / tczewska.pl
Co dalej z mostem? Nad tczewskim starostwem zawisło widmo odebrania 31-milionowego… źródło: tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

TCZEW Co dalej z remontem Mostu Tczewskiego? Firmy budowlane zainteresowane jego modernizacją, oczekują nawet dwukrotnie więcej, niż starostwo jest w stanie wyłożyć za II etap przebudowy wiślanej przeprawy. Nie po raz pierwszy pojawiają sią sugestie, by uruchomić lobby na rzecz oddania zabytku pod zarząd skarbu państwa.

Nad starostwem zawisło widmo odebrania 31-milionowego dofinansowania z rezerwy ministra. Środki te przeznaczono na konkretne zadanie i nie będzie możliwości wykorzystania ich na inne cele.

- Czekamy na decyzję starostwa i oficjalny komunikat w tej sprawie. Gdy dostaniemy stanowisko i propozycję, będziemy w ministerstwie zastanawiać się co dalej - mówi wiceminister Kazimierz Smoliński, który zabiegał o środki dla Tczewa.

Optymistyczny wariant zakłada podzielenie II etapu na części, co i tak w dłuższej perspektywie oznacza walkę o kolejne miliony rządowego dofinansowania i szukanie środków w mocno wydrenowanym budżecie powiatu.

- Na wtorkowej sesji złożyłem interpelację w sprawie możliwości oddania mostu pod zarząd skarbu państwa - mówi Adam Kucharek, członek Rady Powiatu Tczewskiego. - Nie stać nas na dalsze wydawanie środków na most. To studnia bez dna. Doprowadzimy do sytuacji, że będziemy mieć w powiecie zarząd komisaryczny. (...)

 

Karol Uliczny / tczewska.pl

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zielona Wyspa
Zielona Wyspa 30.09.2017, 21:54
Starosto masz kręgosłup moralny, to do dymisji!
Prawda Czasu
Prawda Czasu 28.09.2017, 15:42
To było do przewidzenia !! Podobny los czeka szpital ! Kiedy dymisja Starosty ??!

Pozostałe