Pionierski festiwal ANIMO

  • 02.10.2017, 07:00
  • animofestival.pl
Pionierski festiwal ANIMO mat. prasowe
Podziel się:
Oceń:
KWIDZYN 3 października w Kwidzynie rozpocznie się Festiwal ANIMO. Jest to wyjątkowe wydarzenie kulturalne. To pionierski festiwal, walczący o równość w dostępie do dóbr kultury dla niewielkich ośrodków miejskich. To festiwal teatrów niezależnych.

ANIMO równość w kulturze... to pionierski festiwal walczący o równość w dostępie do dóbr kultury dla niewielkich ośrodków miejskich,
nie chce dopuścić do wyludnienia kulturalnego, izolacji a przede wszystkim braku tożsamości kulturowej, przeciwdziała zapóźnieniu kulturowemu, sprzeciwia się kategoryzacji: kultura małych miast i dużych metropolii.

ANIMO na prowincji nieprowincjonalnie…to wydarzenie kulturalne organizowane poza przestrzenią wielkomiejską, na wysokim poziomie artystycznym,zwraca uwagę środowisk artystycznych i opiniotwórczych na wydarzenia kulturalne w małych ośrodkach miejskich, burzy przekonanie, że widz prowincjonalny to widz niewymagający.

ANIMO sztuka animacji… to zarówno animacja w sensie artystycznego środka wyrazu jak i działań edukacyjno-społecznych, promuje sztukę animacji teatru lalek, teatru przedmiotu, teatru plastycznego…, prezentuje sztukę filmu animowanego, przedstawia projekty muzyczne w konwencji widowiska teatralnego, propaguje działania edukacyjne dedykowane integracji pokoleń, prowokuje do dyskusji o problematyce społecznej.

ANIMO (nie)zależność… to zależny od mecenatu, niezależny ideowo festiwal, to zależny od widza, niezależny twórczo festiwal, to zależny festiwal od niezależnych teatrów.

Pełny program można znaleźć na stronie: http://www.animofestival.pl/program-2017/

 

animofestival.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe