Zderzenie motocyklu z samochodem osobowym na Al. Niepodległości

  • 03.10.2017, 08:30
  • KMP Sopot
Zderzenie motocyklu z samochodem osobowym na Al. Niepodległości KMP Sopot

Podziel się:

Oceń:

SOPOT Policjanci z Sopotu wczoraj od godziny 19.30 pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na Al. Niepodległości. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym ranny został kierujący jednośladem. Kierujący volkswagenem mieszkaniec Wejherowa oraz motocyklista byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło wczoraj o godzinie 19.30 przy skrzyżowaniu Al. Niepodległości z ul. Wejherowską. Ze wstępnych ustaleń przeprowadzonych przez policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 39- letni kierowca volkswagena jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Gdyni podczas jego zmiany najprawdopodobniej nie zauważył jadącego prawym pasem w tym samym kierunku kierowcy motocykla i doprowadził do zderzenia z nim. Siła uderzenia spowodowała upadek kierującego jednośladem na pobocze. W wyniku zderzenia pojazdów ranny został kierujący jednośladem 54-letni mężczyzna, który z obrażeniami został przewieziony do gdyńskiego szpitala.

 Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku. Sprawdzili stan trzeźwości kierujących mężczyźni byli trzeźwi.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy na miejscu wypadku oględziny, sporządzona dokumentacja fotograficzna, zeznania świadków oraz szkic będą podstawą do szczegółowego ustalaniu okoliczności i przebiegu tego zdarzenia drogowego. 
Wstępnie to zdarzenie policjanci zakwalifikowali jako spowodowanie wypadku drogowego, za to przestępstwo może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawcy wypadku, 39-letniemu mieszkańcowi Wejherowa policjanci fakultatywnie zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym

Przypominamy, że bezpieczeństwo motocyklistów w dużej mierze uzależnione jest od kierowców samochodów. Przypominamy o dobrej zasadzie "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie". Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię - motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy. Szczególną uwagę powinni zachować też motocykliści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i karoseria pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

KMP Sopot

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe