Wyłudzili z konta klienta banku ponad 2 miliony złotych

  • 11.10.2017, 08:30
  • KWP Gdańsk
Wyłudzili z konta klienta banku ponad 2 miliony złotych KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

SOPOT Sopoccy policjanci wyjaśniają sprawę oszustw bankowych. Pod koniec sierpnia tego roku z konta klienta jednego z banków zaczęły „ znikać” pieniądze. Do prowadzonej sprawy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali czterech mężczyzn. Łupem przestępców padło ponad 2 mln złotych, policjanci odzyskali część wyłudzonych pieniędzy. Po zarzutach, które mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Sopocie, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu trzech mężczyzn wobec jednego zastosowano dozór. Podejrzanym o oszustwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a osoba podejrzana o paserstwo może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie współpracując z pracownikami jednego z banków zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 24-27 lat, którzy wyłudzili z konta klienta banku ponad 2 miliony złotych. 

Podczas prowadzonego postępowania policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego ustalili, że pieniądze zostały przelane na konta tzw. „słupów”, którzy wypłacali je z banku. Policjanci 31 sierpnia tego roku wiedząc, że do banku zgłosi się jeden z podejrzewanych przez nich mężczyzna, by zrealizować wypłatę w wysokości blisko pół miliona złotych, zorganizowali zasadzkę. W ręce policjantów trafił 27-letni mężczyzna, a potem kolejno jego wspólnicy, których policjanci zatrzymywali w różnych częściach Trójmiasta. 

Funkcjonariusze podczas zbierania materiału dowodowego ustalili, że jeden z mężczyzn miał podrobione dokumenty i posłużył się nimi przy potwierdzaniu zleceń. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy oraz prokuratora, który oprócz nadzoru nad pracą policji w tej sprawie polecił zablokowanie rachunku bankowego pokrzywdzonego, udaremniono kolejną zleconą transakcję. 

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Sopocie. Trzech z nich usłyszało zarzut oszustwa, czwarty mężczyzna zarzut paserstwa. Sąd na podstawie materiału dowodowego zebranego przez sopockich policjantów zadecydował o tymczasowym aresztowaniu trzech mężczyzn, a wobec jednego zastosował dozór. 

Głównym podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a osoba podejrzana o paserstwo może trafić do więzienia nawet na 5 lat. 

Z konta bankowego pokrzywdzonego, członkowie grupy ukradli ponad 2 mln złotych. W trakcie śledztwa, odzyskano ok. 500 tys. zł.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe