DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Słupscy uczniowie na Łódź Design Festival 2017

  • 16.10.2017, 07:00
  • Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Słupscy uczniowie na Łódź Design Festival 2017 nadesłane do redakcji
Podziel się:
Oceń:
SŁUPSK Uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku aktywnie uczestniczyli w 11. edycji Łódź Design Festival – najważniejszym w Europie Środkowo – Wschodniej wydarzeniu związanym z projektowaniem o randze międzynarodowej. Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się pod hasłem OD.NOWA.

Młodzież  ze słupskiego plastyka miała okazję obejrzeć interesujące wystawy, uczestniczyć  w wykładach, panelach dyskusyjnych i warsztatach skoncentrowanych wokół tematyki współczesnego wzornictwa w kontekście projektowania na nowo.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

W Łodzi młodzi słupszczanie podziwiali design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę. Wzięli aktywny udział w panelach wykładowych oraz blokach tematycznych oscylujących wokół tematów architektury, nowej ekonomii, biznesu, przestrzeni miejskiej, badań rynku i trendów w projektowaniu. Licealiści mogli obejrzeć też premierowo pokazywaną w Polsce, prosto z London Design Museum, wystawę „New Old - projektowanie dla nas w przyszłości”. Kuratorzy Helen Hamlyn i Jeremy Myerson zaprezentowali projekty takich twórców, jak Konstantin Grcic, Yves Béhar/Fuseproject, Future Facility, Special Projects, Ideo, Priestman Goode.

- Świetne przedsięwzięcie! Łódź Design Festival to nie tylko wystawy, to przede wszystkim miejsce kreatywnych spotkań i ożywionych dyskusji. Wydarzenie organizowane jest nie tylko z myślą o specjalistach z branży szeroko pojętego projektowania, ale dla każdego kto lubi twórczo spędzić czas, niezależnie od wieku czy profesji – mówi Julita Rzeppka, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Zdjęcia (15)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe