DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Kierujący mercedesem zderzył się czołowo z toyotą. Miał dożywotni zakaz prowadzania pojazdów.

  • 17.10.2017, 08:15
  • KWP Gdańsk
Kierujący mercedesem zderzył się czołowo z toyotą. Miał dożywotni zakaz prowadzania pojazdów. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
BAŁACHY 15 października w południe mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 235 w miejscowości Lipusz Bałachy. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący mercedesem zderzył się czołowo z kierującą toyotą. Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Dodatkowo policjanci ustalili, że 27-latek kierujący mercedesem miał dożywotni zakaz prowadzania pojazdów i wydmuchał blisko promil alkoholu, za co odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 12.00 na drodze wojewódzkiej nr 235 w miejscowości Lipusz Bałachy. Dyżurny na miejsce wypadku skierował policjantów drogówki. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Wynika z nich, że 27-letni kierujący mercedesem mieszkaniec powiatu chojnickiego, jadąc w kierunku miejscowości Chojnice, na prostym odcinku drogi z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem toyotą, którym kierowała 57-latka. Kierująca toyotą i 15-letnia pasażerka mercedesa zostały przetransportowane do szpitala w Kościerzynie. Policjanci przeprowadzili badania alko-testem kierowców, 27-latek miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu i dodatkowo dożywotni zakaz prowadzania pojazdu, a kierująca toyotą była trzeźwa. 

Śledczy wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia, 27-latek odpowie za prowadzanie pojazdu pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdu. Policjanci przypominają i apelują! Kierowco noga z gazu! Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźnią.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
KWP Gdańsk

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

StG
StG 18.10.2017, 17:55
To, że ma ktoś dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wychodzi dopiero wówczas gdy coś "zmaluje"' Słaba ta kara a i egzekwowanie jej to utopia co widać w przypadku opisanego zdarzenia.
Leśny
Leśny 17.10.2017, 13:59
Do więzienia z przygłupem

Pozostałe