Od złodzieja kupił za dwadzieścia złotych płyty warte trzy tysiące złotych.

  • 24.10.2017, 08:30
  • KWP Gdańsk
Od złodzieja kupił za dwadzieścia złotych płyty warte trzy tysiące złotych. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

SOPOT Policjanci z Sopotu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo. W mieszkaniu podejrzanego mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 60 płyt winylowych pochodzący z kradzieży do której doszło 8 października tego roku. Pokrzywdzony starty oszacował na blisko 3 tysiące złotych. Teraz podejrzanemu grozi nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali na terenie Sopotu 57-letniego mężczyznę podejrzanego o paserstwo. W mieszkaniu 57-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli 64 płyty winylowe, które zostały ukradzione w dniu 8 października tego roku podczas kiermaszu płyt winylowych, który odbywał się tego dnia przed jednym z sopockich klubów. 

Według ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany przez nich mężczyzna kupił blisko 70 płyt od innego mężczyzny za kilkadziesiąt złotych. Pod koniec ubiegłego tygodnia mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, za to przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal sprawdzają i weryfikują informacje na temat sprawcy kradzieży płyt, którego zatrzymanie jest kwestią czasu. 

Wartość odzyskanych przez funkcjonariuszy płyt winylowych oszacowano na blisko 3000 złotych.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe