Zmiany na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

  • 25.10.2017, 08:30
  • UM Gdynia
Zmiany na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Projekt Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni po remoncie / mat.prasowe
Podziel się:
Oceń:
GDYNIA Defibrylatory, respiratory, ultrasonograf, aparaty EKG, kardiomonitory – to tylko część sprzętu, jaki pojawi się na wyremontowanym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Spółka „Szpitale Pomorskie” jeszcze w tym roku rozpocznie prace remontowe związane z jedynym w mieście SOR-em.

Powstanie nowoczesnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego możliwe będzie dzięki wsparciu ze środków unijnych. Obecnie trwają przetargi, które wyłonią wykonawcę tej inwestycji. Jej efektem będzie poprawa warunków przyjmowania i leczenia pacjentów oraz pracy personelu. Szpital zostanie rozbudowany i uzyska nowe pomieszczenia dla obecnie zbyt małego, jak na potrzeby Gdyni i okolic, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Remont rozpocznie się jeszcze w tym roku. Termin zakończenia ponad 80-milionowej inwestycji zaplanowano w 2020 r.
 
Całkowita wartość projektu pn. „Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. w celu zapewnienia kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych” to 81,09 mln zł. Dofinansowanie, jakie Zarząd „Szpitali Pomorskich” otrzymał na ten cel ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego, to 55,75 mln zł. Oprócz tego przekazane zostaną środki samorządu województwa pomorskiego – 25 mln zł oraz wkład własny spółki „Szpitale Pomorskie” – 340 626 zł.
 
Projekt przewiduje również powstanie nowego bloku operacyjnego z 4 salami do obsługi 6 oddziałów (Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Urologii, Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyniowej, Kardiologicznej i Chirurgii Onkologicznej) oraz nowoczesnego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W jego ramach zrealizowany zostanie też drugi etap inwestycji związanej z utworzeniem 6 poradni specjalistycznych (ortopedii i traumatologii narządów ruchu, kardiologicznej, leczenia chorób naczyń, neurologii, urologii i diabetologii)

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

– W tym tygodniu otrzymaliśmy jeszcze jedną dobrą wiadomość. Z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko otrzymamy pieniądze na przystosowanie pomieszczeń i zakup nowoczesnej aparatury medycznej w naszych dwóch Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w Gdyni i w Wejherowie – mówi Dariusz Nałęcz, wiceprezes Zarządu „Szpitali Pomorskich”. – Projekt dot. SOR w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni o wartości blisko 7,6 mln zł, otrzyma wsparcie z UE w wysokości 5,9 mln zł. Samorząd województwa pomorskiego przeznaczył na ten cel 1,3 mln zł, pozostała kwota to środki własne szpitala. W ramach inwestycji przewidziano zakup nowoczesnej aparatury medycznej, m.in.: kardiomonitorów, echokardiografów, defibrylatorów, aparatów do automatycznego masażu serca oraz nowoczesne USG. 

Na nowym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym znajdzie się m.in. sala resyscutacyjno-zabiegowa, pokoje i boksy konsultacyjne, sala intensywnej terapii i gabinet USG. Zakupione zostaną też wózki transportowe dla pacjentów, zamontowana zostanie nowa instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna, nowoczesna wentylacja i klimatyzacja.

Z pomocy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gdyni do końca sierpnia 2017 r. skorzystało prawie 26 tysięcy chorych.
 

UM Gdynia
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe