Sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w XII Pomorskim Biegu Niepodległości

  • 13.11.2017, 08:15
  • Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w XII Pomorskim Biegu Niepodległości nadesłane do redakcji
Podziel się:
Oceń:
USTKA Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zajęli I miejsce w XII Pomorskim Biegu Niepodległości. Zawody odbyły się na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce.

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku w składzie: Szymon Szkil, Maciej Zierke i Paweł Pszeniczny zajęli I miejsce w XII Pomorskim Biegu Niepodległości. Do zawodów uczniów przygotował pan Arkadiusz Herman, nauczyciel w ZSI w Słupsku.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Na starcie biegu stanęło ponad 80 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Na trasie biegu na orientację uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, używania kompasu, strzelania z kbksu na odległości 50 metrów oraz rzucania granatem do celu, a także wiedzą historyczną dotyczącą walk narodowowyzwoleńczych od I rozbioru Polski do wyznaczenia granic II Rzeczpospolitej w 1921 r. Zawodników nie rozpieszczała pogoda i nawierzchnia, niska temperatura oraz piaszczyste drogi i wzgórza wydm na terenie poligonu – wszystko to nie ułatwiało 10 kilometrowego biegu.

Laureaci XII Pomorskiego Biegu Niepodległości otrzymali puchary, medale oraz cenne nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz upominki. Dodatkową atrakcją zawodów była obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa, a puchary i nagrody wręczał sobowtór marszałka Józefa Piłsudskiego wspólnie z Dowódcą Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce.

XII Pomorski Bieg Niepodległości zorganizowany został przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupsku, Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce, Urzędem Miasta w Ustce, Urzędem Gminy Ustka oraz Urzędem Gminy Postomino.


fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

Zdjęcia (5)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe