DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Chciał zakupić piwo a dokonał rozboju w sklepie spożywczym

  • 14.11.2017, 08:05
  • KWP Gdańsk
Chciał zakupić piwo a dokonał rozboju w sklepie spożywczym KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
CZERSK Zaledwie kilkanaście godzin potrzebowali policjanci z Komisariatu Policji w Czersku, aby zatrzymać osoby podejrzane o dokonanie rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego. Zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty popełnienia przestępstwa. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

W miniony piątek w godzinach przedpołudniowych kryminalni z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 31 lat podejrzewanych o dokonanie rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego. 

Do zdarzenia doszło w czwartek (9.11.br) około godziny 17-tej, gdzie jeden ze sprawców wszedł do sklepu, gdzie początkowo chciał zakupić piwo, po czym nagle zażądał wydania pieniędzy, a kiedy ekspedientka z obawy o własne życie wskazała szufladę pod ladą, ten prysnął jej gazem w oczy, wyjął pieniądze ze sklepowej kasy i wybiegł ze sklepu. Na zewnątrz w aucie w aucie czekał na niego jego kompan z którym odjechał w kierunku Czerska. 

Sprawą napadu na sprzedawcę sklepu natychmiast zajęli się policjanci z czerskiego komisariatu. Poczynione przez nich ustalenia i zebrany materiał operacyjny pozwoliły wytypować osoby podejrzewane dokonanie o tego przestępstwa. Do zatrzymań mieszkańców gminy Czersk doszło w piątek w godzinach przedpołudniowych na terenie dwóch powiatów. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi, gdzie spędzili noc. Ponadto okazało się, że 22-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności. 

Zatrzymani w sobotę usłyszeli prokuratorskie zarzuty, jednemu z nich 22-letniemu mężczyźnie za popełnienie przestępstwa rozboju z użyciem środka obezwładniającego grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Decyzją sądu został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Drugi ze sprawców może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
KWP Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe