DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Gdynia uczciła Niepodległą

  • 14.11.2017, 08:10
  • UM Gdynia
Gdynia uczciła Niepodległą Gdynia uczciła Niepodległą // fot. Karol Stańczak
Podziel się:
Oceń:
GDYNIA Świętowanie było huczne. Gdynia uczciła 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ulicami przeszła barwna parada, a przy płycie pomnika Marynarza Polskiego odbyły się oficjalne uroczystości. W obu wydarzeniach licznie wzięli udział m.in.: mieszkańcy Gdyni, przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści, Marynarka Wojenna i przedstawiciele organizacji społecznych.

Bez wątpienia jest to święto, które powinno łączyć wszystkich Polaków i wszystkie środowiska. Łączyć w jednej myśli, że czujemy się dumni z tego, że żyjemy w kraju wolnym i nipodległym i pamiętamy, że nie zawsze tak było - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

I dlatego, 11 listopada musi być głośno, biało-czerwono i rodzinnie. I właśnie tak było w Gdyni. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji w ramach 99. Gdyńskich Urodzin Niepodległej. Główną z nich była Gdyńska Parada Niepodległości. Jak co roku barwna i nawiązująca do tradycji. Na czele pochodu jechał marszałek Józef Piłsudski, a w trakcie przemarszu uczestnicy zaprezentowali też pokazy artystyczne i choreograficzne. 

Ze względu na remont prowadzony w okolicach dworca SKM, tegoroczna trasa parady została zmieniona. Biało-czerwony korowód wyruszył, w samo południe, z placu Gdynian Wysiedlonych. Następnie przeszedł ulicami Starowiejską3 Maja i 10 lutego, aż do skweru Kościuszki. Tam, przy płycie pomnika Marynarza Polskiego, odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta, dowództwa Marynarki Wojennej i delegacji organizacji społecznych.

 

UM Gdynia
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe