Mikołaje na motocyklach wyruszą spod Stadionu Energa Gdańsk

  • 24.11.2017, 08:30 (aktualizacja 24.11.2017, 08:55)
  • stadionenerga.pl
Mikołaje na motocyklach wyruszą spod Stadionu Energa Gdańsk Parada z 2016 roku / archiwum portalpomorza.pl

Podziel się:

Oceń:

TRÓJMIASTO Od 15 lat pomagają dzieciom. Co roku zbierają fundusze na posiłki i świąteczne upominki dla najmłodszych. Bohaterowie w strojach Mikołajów po raz kolejny pojawią się przy gdańskim stadionie i w wyjątkowej oprawie przejadą ulicami Trójmiasta. Największa motocyklowa parada w Europie już 3 grudnia.

Skąd pomysł?

Akcja powstała w 2003 roku, kiedy na trójmiejskie ulice wyjechało 9 motomikołajów. Od tego czasu, z roku na rok, idea stawała się coraz bardziej znana. W kolejnych latach liczba motocyklistów rosła w zawrotnym tempie od kilkudziesięciu, setek do niemal dwóch i pół tysiąca maszyn. Uczestnicy parad co roku przebierają się za Mikołajów, Elfy i Śnieżynki, a swoje motocykle zamieniają w renifery, skutery śnieżne, a nawet sanie.

Wszystko z myślą o dzieciach

To nie jest zwykły przejazd. Dla organizatorów najważniejsza jest idea, czyli pomoc potrzebującym dzieciom. Dzięki zbiórkom prowadzonym podczas wydarzenia mogą fundować posiłki dla dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego czy docierać z podarunkami do małych pacjentów przebywający w trójmiejskich szpitalach. W zeszłym roku udało się w ten sposób zebrać ponad 70 tys. złotych.

– Bardzo się cieszymy, że nasz stadion po raz kolejny znalazł się na trasie tego wyjątkowego przejazdu. To niezwykle barwna inicjatywa, dzięki której możemy poczuć świąteczny klimat i przede wszystkim pomóc tym, którzy tego potrzebują. Mamy nadzieję, że w tym roku również uda się zebrać rekordową sumę. Zachęcamy do przybycia pod stadion i wsparcia akcji – mówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk

Motocykliści będą zbierali się na parkingu P5 przy gdańskim stadionie już od godziny 9:00, a o 11:00 wyruszą w stronę Gdyni. Pokonają łącznie 26 km jadąc trasą przebiegającą przez centrum każdego z miast. Metą przejazdu będzie parking przy gdyńskim Akwarium.


ZOBACZ PARADĘ Z POPRZEDNIEGO ROKU

stadionenerga.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe