Skoki spadochronowe w tandemie – odważysz się?

  • 01.12.2017, 08:40 (aktualizacja 01.12.2017, 08:42)
  • artykuł sponsorowany
Skoki spadochronowe w tandemie – odważysz się?

Podziel się:

Chcesz zacząć skakać ze spadochronem? To wcale nie takie trudne, jak może się wydawać!

Skoki spadochronowe nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób, które mają w tym kierunku szczególne przygotowanie. Za sprawą skoków tandemowych nie musimy wcale brać udziału w specjalnych szkoleniach czy badaniach lekarskich – wystarczy tylko wykonać rezerwację i przygotować się na wyjątkowe doznania!

Na czym polegają skoki tandemowe?

Skok tandemowy, jak można domyślić się po jego nazwie, odbywa się w dwójkę. Biorą w nim udział pilot tandemu, a także pasażer. Pilotem tandemu jest najczęściej instruktor spadochroniarstwa, który ma wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie. To on odpowiada za kwestie techniczne, czyli zajmuje się kierowaniem spadochronem, jego otwieraniem, lądowaniem. Z kolei pasażerem może zostać każdy, kto spełnia minimalne wymagania – nie ma ograniczeń wiekowych. Pasażer z pilotem są spięci specjalną uprzężą tandemową.

Do skoków spadochronowych w tandemie wykorzystuje się specjalne spadochrony tandemowe. Zostały one skonstruowane na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj, oczywiście, korzystamy z unowocześnionych wersji, które są wykonane z lepszych materiałów. Spadochrony tandemowe są większe od standardowych, ponieważ muszą utrzymać ciężar dwóch osób. W trakcie skoku stosuje się też wraz z nimi automaty spadochronowe, które gwarantują bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

 

Skok w tandemie – zobacz świat z niecodziennej perspektywy

Jak wspomnieliśmy wcześniej, do skoków tandemowych nie potrzeba żadnych przygotowań. Główne przeciwwskazania dotyczą ciężaru pasażera – zwykle limit to 100-120 kilogramów w zależności od wykorzystywanego sprzętu. Także w skokach nie powinny brać udziału osoby, które mają ostrą niewydolność układu krwionośnego i oddechowego, niestabilność kręgosłupa, epilepsję, wrodzoną łamliwość kości.

Swój skok tandemowy możemy zarezerwować on-line – w tym celu wchodzimy na stronę internetową organizatora, wybieramy termin i rodzaj skoku. Możemy też wybrać opcję z nagrywaniem naszego skoku – jest droższa, ale warto się na nią zdecydować, aby mieć wspaniałą pamiątkę. Jeśli interesują cię skoki tandemowe w Gdańsku, również są one dostępne w tej lokalizacji.

Po przybyciu na lotnisko, na którym będzie odbywał się skok spadochronowy, uczestnicy przechodzą krótkie przeszkolenie, otrzymują wyposażenie i mogą wsiąść do samolotu. Skoki mają miejsce z wysokości 3000 metrów albo 4000 metrów. Wysokość wyskoku na wpływ na czas swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartej czaszy spadochronu. Dla 3000 metrów to około 30 sekund, z kolei do 4000 metrów – 60 sekund. To właśnie wtedy uczestnik skoku może poczuć niesamowite emocje, których nigdy wcześniej nie zaznał!

Na wysokości około 1500 metrów nad ziemią pilot tandemu otwiera spadochron i razem z pasażerem wolno opada w kierunku lądowiska. Lądowanie jest miękkie i nie trzeba obawiać się o urazy.

 

Ile trzeba zapłacić za skok w tandemie?

Ceny skoków tandemowych wcale nie są takie wysokie, jak może się wydawać. Na koszt wpływa przede wszystkim miejsce organizacji skoku, jego wysokość oraz dodatkowe usługi. Za skok z 3000 metrów zapłacimy od około 550 do 600 złotych, natomiast za ten z 4000 metrów od 700 złotych. Gdy będziemy chcieli wykupić usługę wideofilmowania, musimy dopłacić mniej więcej 250 złotych.

Jeśli także interesują cię skoki spadochronowe w Gdańsku oraz w okolicach, nie czekaj, ale już teraz sprawdź dostępne oferty i wykonaj rezerwację. Możesz kupić też skok w prezencie – podaruj wtedy voucher upominkowy. Więcej informacji o skokach w tandemie znajdziesz na stronie internetowej: http://skacz.pl.

artykuł sponsorowany

Pozostałe