Czołowe zderzenie na DK22

  • 01.12.2017, 08:25
  • KWP Gdańsk
Czołowe zderzenie na DK22 KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego jaki wydarzył się w środę wieczorem na trasie Chojnice- Czersk na drodze krajowej nr 22. W wyniku czołowego zderzenia z ciężarówką dwie osoby podróżujące hyundaiem doznały obrażeń ciała i trafiły do chojnickiego szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zorganizowali objazdy. Droga w miejscu, gdzie doszło do wypadku była całkowicie zablokowana. Policja apeluje o ostrożność!!!

W środę wieczorem o 19:20 dyżurny chojnickiej komendy otrzymał informację o wypadku drogowym jaki wydarzył się na trasie Czersk - Chojnice na drodze krajowej nr 22. Jak wynikało ze zgłoszenia doszło tam do zderzenia osobowego hyundaia z ciężarową scanią. 

Droga w tym miejscu przez dwie godziny była całkowicie zablokowana, a ruch w obu kierunkach został przywrócony po kolejnej godzinie. Policjanci zorganizowali objazdy. Policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną, zabezpieczył ujawnione na miejscu wypadku ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego zdarzenia. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, kierujący Skanią jadąc w kierunku Czerska nie zachował należytej ostrożności, podjął manewr wyprzedzania pojazdu wolnobieżnego i w ten sposób wymusił pierwszeństwo jadącemu z naprzeciwka osobowemu hyundaiowi, czym doprowadził do czołowego zderzenia tych pojazdów. 79-letni kierujący, mieszkaniec gminy Czersk oraz pasażerka osobowego auta doznali obrażeń ciała i trafili do chojnickiego szpitala. 

Badanie trzeźwości wykazało, że zarówno 79-latek jak i 23-letni kierowca ciężarówki byli trzeźwi. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. 

Policja apeluje, jesień to pora roku w której znacznie pogarszają się warunki na drogach. Obfite opady deszczu, mgła, śliska nawierzchnia, a także wcześnie zapadający zmrok to typowe symptomy tego okresu. Dlatego kierujący pojazdami muszą zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, aby bezpiecznie dotrzeć do wytyczonego celu.

KWP Gdańsk

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe