Wypadek w Kowalach. Trzy osoby trafiły do szpitala.

  • 12.12.2017, 08:09
  • KPP Pruszcz Gdański
Wypadek w Kowalach. Trzy osoby trafiły do szpitala. KPP Pruszcz Gdański

Podziel się:

Oceń:

KOWALE Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 221 w Kowalach. Kierowca toyoty jadąc łącznicą drogi S6 od strony Gdyni na skrzyżowaniu z ulicą Staropolską skręcił w lewo w kierunku Kolbud i zderzył się bocznie z oplem jadącym w stronę Gdańska. Do szpitala trafił 19-letni kierowca opla, 80-letni kierowca toyoty oraz podróżujący z nim 17-letni pasażer. Policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny kierującemu oplem. Kierujący byli trzeźwi.

W niedzielę (10 grudnia br.) o godz.15.55 dyżurny policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na drodze wojewódzkiej nr 221 w Kowalach doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących.

 

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 80-letni mieszkaniec gminy Kolbudy jadący toyotą łącznicą drogi S6 od strony Gdyni na skrzyżowaniu z ulicą Staropolską skręcił w lewo w kierunku Kolbud i zderzył się bocznie z oplem jadącym w stronę Gdańska. Do szpitala trafił 19-letni kierowca opla, 80-letni kierowca toyoty oraz podróżujący z nim 17-letni pasażer. Policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny kierującemu oplem. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o wzmożenie ostrożności podczas jazdy, szczególnie podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

KPP Pruszcz Gdański

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe