Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych w Elblągu.

  • 18.12.2017, 08:15 (aktualizacja 18.12.2017, 10:04)
  • KMP Elbląg
Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych w Elblągu.

Podziel się:

Oceń:

ELBLĄG 14 grudnia w Elblągu doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierowca osobowego seata potrącił na przejściu dla pieszych 76-letnią kobietę. W wyniku odniesionych obrażeń poszkodowana zmarła w szpitalu. Policjanci apelują o ostrożność.

Do zdarzenia doszło około godziny 17, na przejściu dla pieszych przy al. Odrodzenia w Elblągu. 31-letni kierowca seata alhambra, który jechał w kierunku ul. Płk. Dąbka,  prawdopodobnie nie zauważył kobiety i w nią uderzył. Lekarze nie zdołali jej uratować i piesza po kilku godzinach zmarła w szpitalu. Kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Policyjne dochodzenie wyjaśni szczegóły wypadku. 

Policjanci apelują o ostrożność na drogach. Obecna aura nie sprzyja bezpieczeństwu. Szybko zapada zmrok, szczególnie rano i wieczorem nawierzchnie dróg mogą być pokryte warstwą cienkiego lodu.

KMP Elbląg

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Małgorzata - kierowca z Kwidzyna
Małgorzata - kierowca z Kwidzyna 20.12.2017, 10:40
Dlaczego pisze się tylko aby to kierowcy byli ostrożni? Nikt nie zwraca uwagi na fakt iż bardzo ale to bardzo często jest tak że pieszych po prostu nie widać ,ubierają się w ciemną kolorystycznie odzież i nie myślą o tym że dla kierowcy który jest oślepiany światłami mijających aut, taki pieszy jest po prostu czarną plamą, zlewa się z otoczeniem. Obowiązkowo wprowadzone powinno być noszenie odblasków przez pieszych w okresie jesienno-zimowym, nie tylko w terenie niezabudowanym ale również w mieście. Bardzo często zdarza mi się gwałtownie hamować, mimo iż w mieście jeżdżę powoli,gdy taki bezmyślny człowiek wtargnie na pasy jak święta krowa. Auto nie człowiek nie stanie w miejscu, zwłaszcza jak jest ślisko.

Pozostałe