Potrącenie pieszego w Malborku. 49-letni mieszkaniec Starego Targu trafił do szpitala.

  • 29.12.2017, 06:00
  • KWP Gdańsk
Potrącenie pieszego w Malborku. 49-letni mieszkaniec Starego Targu trafił do szpitala. KWP Gdańsk Za każdym razem upewniajmy się czy możemy bezpiecznie przekroczyć jezdnię i czy kierujący na pewno nas zauważy

Podziel się:

Oceń:

MALBORK W środę policjanci ruchu drogowego zabezpieczali miejsce wypadku drogowego. 49-letni mieszkaniec Starego Targu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali 27-letniemu kierowcy prawo jazdy. Na miejscu, funkcjonariusze wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczali ślady i sporządzali dokumentację, która pomoże teraz śledczym w ustaleniu okoliczności zdarzenia. Policjanci apelują do kierowców by przed przejściem dla pieszych znacznie zwalniali i zachowali szczególną ostrożność, a piesi upewnili się czy mogą bezpiecznie przekroczyć jezdnię !!!

28 grudnia br. około godziny 18:00 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ul. Głowackiego w Malborku. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierował policjantów ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, wyjaśniali okoliczności oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 27-letni kierujący fordem focusem na oznakowanym przejściu dla pieszych potracił prawidłowo przechodzącego 49-letniego mieszkańca Starego Targu.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego i pieszego. Badanie przeprowadzone alkotestem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potrącony mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 27-letniemu kierowcy forda policjanci zatrzymali prawo jazdy. Zebrane na miejscu przez policjantów i technika kryminalistyki ślady oraz dokumentacja, pomoże śledczym ustalić przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego kierowcy grozi do 3 lat pozbawiania wolności.

Apelujemy do pieszych i kierujących ! W okresie trudnych warunków atmosferycznych, przy szybko zapadającym zmroku oraz ograniczonej opadami czy mgłą widoczności, zachowajmy szczególną ostrożność!

Kierujący, którzy zbliżają się do przejścia dla pieszych niech zwolnią, natomiast piesi, nawet jeśli znajdują się na przejściu, gdzie mają pierwszeństwo, niech zwracają baczną uwagę na nadjeżdżające pojazdy, bowiem to oni, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo!

Za każdym razem upewniajmy się czy możemy bezpiecznie przekroczyć jezdnię i czy kierujący na pewno nas zauważył!!!!

KWP Gdańsk

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Asia
Asia 29.12.2017, 12:55
Poszkodowanego Pana lub jego rodzinę proszę o kontakt [email protected]

Pozostałe