DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Czy Pomorze pomoże Pelplinowi?

  • 10.01.2018, 14:30 (aktualizacja 10.01.2018 14:33)
  • artykuł sponsorowany
Czy Pomorze pomoże Pelplinowi?
Podziel się:
Pięknie rozświetlone w tym roku miasteczko może wygrać „Świeć się z Energą” i zdobyć w tym roku sprzęt AGD dla potrzebujących o wartości 50.000 zł!

Zakończył się pierwszy etap rywalizacji miast w konkursie „Świeć się z Energą”. Te zmagania wyłoniły 16 zwycięskich, najładniej rozświetlonych miejscowości w kraju, które powalczą o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. W tej odsłonie konkursu, każda z nich otrzyma sprzęt AGD o wartości 10.000 zł, który będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Pelplin wygrywa w Pomorskiem

W województwie pomorskim szybko wyłonił się jeden lider, który do końca nie oddał prowadzenia. To Pelplin, który z wynikiem ponad 5500 głosów zdecydowanie zdeklasował rywali. Drugi w kolejności Słupsk, zdobył niecałe 2500 głosów, wygrywając z Gdańskiem z 890 wskazaniami mieszkańców.

- Cieszy mnie fakt, iż Pelplin zajął pierwsze miejsce w województwie pomorskim w I etapie konkursu „Świeć się” organizowanym przez Grupę Energa. To duże wyróżnienie dla naszego miasta i bez wątpienia wspaniała promocja Pelplina. Konkurs ten pokazuje, iż siła danej miejscowości drzemie w jej mieszkańcach, których zaangażowanie we wspólne inicjatywy pozwala na mierzenie się nawet z dużymi aglomeracjami. Bardzo dziękuje za wszystkie oddane glosy na nasze miasto i liczę na to, że w II etapie glosowania również ich nie zabraknie, by pretendować do Świetlnej Stolicy Polski - powiedział Patryk Demski burmistrz Pelplina.

Małe miasteczko też potrafi!

Wysokie pozycje w konkursie mniejszych miast z Pomorskiego udowodniły, że nawet stosunkowo niewielkie samorządy mogą śmiało rywalizować z tymi największymi. To starcie wyraźnie pokazało, że ci mieszkańcy są bardzo związani ze swoją miejscowością i bardzo wobec niej lojalni.

Zamość i Częstochowa na czele

O wejście do finału Plebiscytu „Świeć się z Energą” walczyły 143 miasta. Najwięcej miejscowości zgłosiło się ze Śląska – aż 21. W etapie wojewódzki konkursu wyłonił się niekwestionowany lider - Zamość z ponad 53 000 głosów wydaje się być nie zagrożony przed ogólnopolską rywalizacją. Częstochowa z 17 000 wskazań jest druga, a za nią uplasował się Radom z 7 000 głosów mniej.

Miasto, które zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” otrzyma dodatkowy sprzęt AGD o wartości 40 000 zł. Wszystkie nagrody trafią do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych. W tegorocznym finale plebiscytu „Świeć się z Energą” poza Zamościem i Częstochową walczą: Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Legnica, Łomża, Mrągowo, Nowa Sól, Olkusz, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pelplin, Połczyn-Zdrój, Stalowa Wola i Starachowice.

Konkurs fotograficzny

Przypominamy, że wciąż trwa konkurs fotograficzny, na który można zgłaszać swoje zdjęcia w kategorii Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka. Fotografie można przesyłać poprzez stronę swiecsie.pl do dnia 15.01. i również do tego czasu oddawać głosy na swoich faworytów.

Do wygrania wspaniałe nagrody o wartości ok. 32 tys. złotych.

#SwiecSie

Fotografujesz smartfonem? Dzielisz się zdjęciami ze znajomymi i rodziną na Facebooku i Instagramie?

To właśnie fanom fotografii mobilnej, miłośnikom mediów społecznościowych dedykowany jest konkurs #SwiecSie!

Rób świąteczne zdjęcia: w swoim domu, w mieście, czy w różnych nieoczekiwanych sytuacjach, gdzie światło i święta są w roli głównej. Łap w kadr telefonicznego aparatu i wrzucaj na Facebooka i na Instagram pięknie przystrojone ulice, choinki, swoich bliskich, czy inne iluminacje wokół nas.

Każdy, kto do 15 stycznia doda świetlne zdjęcia z hashtagiem #SwiecSie, może wziąć udział w konkursie Energa S.A.!

Spośród wszystkich zdjęć oznaczonych hashtagiem akcji Jury pod przewodnictwem Lidii Popiel, znanej fotograf i ambasador akcji „Świec się z Energą”, wybierze 3 zwycięzców oraz 10 autorów wyróżnionych prac.

Do wygrania atrakcyjne nagrody: 3 smartfony i 10 bonów o wartości 500 zł każdy do sklep.energa.pl

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)


Pozostałe