Wyłoniono wykonawcę budowy S6 między Szemudem a Gdynią

  • 22.01.2018, 08:15
  • UM Gdynia
Wyłoniono wykonawcę budowy S6 między Szemudem a Gdynią www.gddkia.gov.pl

Podziel się:

Oceń:

KASZUBY Przetarg na realizację jednego z odcinków Trasy Kaszubskiej wygrała firma Pol-Aqua, która zrealizuję inwestycję za ponad 800 mln zł. Po wyborze jest czas na ewentualne odwołania i kontrolę uprzednią w Urzędzie Zamówień Publicznych.

Projekt i realizację drogi expresowej S6 między Szemudem a Gdynią o wartości 817.110.153,92 zł wykona firma Pol-Aqua Sp. Z.o.o. Termin realizacji to 34 miesiące z wyłączeniem okresów zimowych trwających od 15 grudnia do 15 marca. Wykonawca zapewni 10 lat gwarancji jakości na elementy infrastruktury.

Komisja przetargowa ogłosiła zwycięzcę przetargu w piątek 19 stycznia. Zgodnie z procedurą, ewentualne odwołania od decyzji można składać na ręce komisji w terminie 10 dni. Równolegle dokumentacja przetargowa zostanie przesłana do kontroli uprzedniej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po pomyślnym przeprowadzeniu tego etapu można będzie podpisać umowę z wykonawcą.

Początek fragmentu Trasy Kaszubskiej realizowany na tym etapie znajduje się za węzłem Szemud. Koniec natomiast za węzłem Gdynia Wielki Kack. Odcinek drogi ekspresowej będzie miał ok. 20,2 km oraz dodatkowo 2,9 km rozbudowywanego odcinka istniejącej Obwodnicy Trójmiasta. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju.
Z kolei na odcinku Chwaszczyno - Gdynia Wielki Kack oraz na odcinku Obwodnicy Trójmiasta w obrębie węzła Gdynia Wielki Kack - ze względu na natężenia ruchu - będą po trzy pasy.

Na trasie zostaną wybudowane trzy węzły drogowe: „Koleczkowo”, „Chwaszczyno” zespolony z „Gdynia Dąbrowa” oraz rozbudowany węzeł „Gdynia Wielki Kack”.

UM Gdynia

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe