Fatalna pomyłka. Zamiast do Tczewa, karetka pojechała do Bałdowa. System nie znalazł nowej ulicy!

  • 26.01.2018, 08:00
  • Karol Uliczny / tczewska.pl
Fatalna pomyłka. Zamiast do Tczewa, karetka pojechała do Bałdowa. System nie znalazł nowej ulicy! źródło: tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

KOCIEWIE Ratownicy medyczni jechali do potrzebującej mieszkanki ok. 40 min. Powód? Zamiast na nową ul. Miłosza w Tczewie, trafili do Bałdowa. To nazwa, którą we wrześniu ub. roku nadali miejscy radni, w związku z ustawą dekomunizacyjną. Kto zawinił?

Nie wiadomo, jaki byłby finał interwencji, gdyby na pomoc oczekiwała umierająca osoba. W tym wypadku skończyło się na hospitalizacji, ogromnych nerwach oraz pytaniach o sprawność funkcjonowania najważniejszych służb w mieście.

„Czekałam ok. 40 min”

16 stycznia, ok. godz. 17, mieszkająca przy ul. Miłosza tczewianka, poczuła silne kłucie w klatce piersiowej oraz drgawki. Podejrzewający zawał mąż, bez wahania wybrał numer alarmowy 112. Gdy po dłuższej chwili oczekiwania karetka nie pojawiła się na miejscu wskazanym przez mieszkańca, ten ponownie wykręcił numer.

- Okazało się, że karetka zabłądziła. Dyspozytorka przekazała nasz numer kierowcy, a ten skontaktował się z mężem, by ustalić dokładne miejsce zamieszkania. Później okazało się, że ratownicy krążyli, gdzieś między domkami na Ceglarskiej a Knybawą. W sumie czekałam na interwencję ok. 40 min.

Nietrudno się domyślić, że pojazd zespołu ratownictwa medycznego zabłądził w Bałdowie, w którym blisko granicy z Tczewem znajduje się ul. Miłosza. Jak mogło dojść do tak poważnej pomyłki? (...)

 

Karol Uliczny / tczewska.pl

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prawda czasu
Prawda czasu 26.01.2018, 11:28
Czy radni myślą i co robią osoby odpowiedzialne za nanoszenie danych na nośniki ! Czy tematem - narażenia życia i zdrowia zajmie się Tczewska prokuratura !

Pozostałe