Sprzed sklepu ukradł osoby niepełnosprawnej wózek inwalidzki

  • 31.01.2018, 10:30 (aktualizacja 31.01.2018, 10:38)
  • KWP Gdańsk
Sprzed sklepu ukradł osoby niepełnosprawnej wózek inwalidzki KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

KOŚCIERZYNA Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odzyskali wózek osoby niepełnosprawnej, którego kradzież w niedzielę zgłosił pokrzywdzony mieszkaniec miasta. W związku ze sprawą zatrzymano 55-letniego mężczyznę. Dzisiaj usłyszał on zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z kościerskiej komendy zajmowali się sprawą kradzieży wózka inwalidzkiego, do której doszło w minioną niedzielę. Pokrzywdzony 59-letni mieszkaniec naszego miasta pozostawił wózek przy wjeździe do sklepu w Kościerzynie. Kilkanaście minut później, kiedy stwierdził, że go skradziono, natychmiast powiadomił Policję. Wózek był jego jedynym transportem. Kryminalni zajmując się okolicznościami tej kradzieży ustalali świadków i zbierali informacje wśród mieszkańców pobliskich posesji. Policjanci pracując nad sprawą wytypowali mężczyznę, który ukradł wózek inwalidzki o wartości 7 tys. zł. 55-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a skradziony wózek znajdował się w chlewiku.

Zebrane materiały dały podstawy do przedstawienia zarzutu kradzieży 55-latkowi. Odzyskany wózek trafił już do właściciela. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe