Policjant w czasie zakupów rozpznał i zatrzymał sprawcę kradzieży z grudnia 2017

  • 31.01.2018, 15:00
  • KMP Elbląg
Policjant w czasie zakupów rozpznał i zatrzymał sprawcę kradzieży z grudnia… KMP Elbląg W ciągu dwóch dni sprawca kradzieży dokonał nią 17 transakcji.

Podziel się:

Oceń:

ELBLĄG Policjanci kryminalni ustalając sprawców przestępstw często przeglądają materiały z monitoringu. Jeden z policjantów elbląskiej komendy tak napatrzył się na nagrania, że nie miał wątpliwości, gdy spotkał poszukiwanego złodzieja na ulicy. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za swoje czyny.

Sytuacja swój początek miała w grudniu 2017 roku. Wtedy to w sklepie została okradziona kobieta. Nieznany mężczyzna wykorzystał jej nieuwagę i ukradł posiadaną przez nią kartę bankomatową. Skorzystał również z faktu, iż kobieta nie od razu zorientowała się, że utraciła kartę. W ciągu dwóch dni sprawca kradzieży dokonał nią 17 transakcji. Po prostu płacił zbliżeniowo za robione zakupy. Jako, że żyjemy w dobie wszechobecnego monitoringu sprawca nagrał się podczas robienia zakupów na sklepowym monitoringu. I to ten właśnie materiał oglądał później wspomniany policjant kryminalny.  

Sprawca był charakterystyczny, wysoki i w dość specyficzny sposób się poruszał. To przykuło uwagę funkcjonariusza… gdy wracał z zakupami do domu. W trakcie zatrzymania 41-letni złodziej chciał uniknąć odpowiedzialności i próbował „ratować się” podając się... za swojego znajomego. Problem był jednak w tym, że wspomniany policjant zatrzymywał wcześniej również i jego kolegę, o czym mężczyzna nie wiedział. Policjant natomiast wiedział, że osoba o takich danych ma w widocznych miejscach tatuaże, których ten nie posiadał. 41-latek w konfrontacji z faktami podał prawdziwe dane.  

Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, tak bowiem kwalifikowane jest posłużenie się skradzioną kartą płatniczą. Kodeks Karny przewiduje za ten czyn karę do 10 lat pozbawienia wolności.  

KMP Elbląg

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe