Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Czwartki w Muzeum Gdańska

  • 6.02.2018, 08:10
  • Muzeum Gdańska
Czwartki w Muzeum Gdańska
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK Muzeum Gdańska zaprasza wszystkich miłośników i pasjonatów historii miasta do poszerzania wiedzy o Gdańsku podczas Czwartków w Muzeum Gdańska. W każde czwartkowe popołudnie lutego odbędzie się godzinne spotkanie poświęcone wystawom prezentowanym w Oddziałach Muzeum, albo warsztat.

Czwartki w Muzeum Gdańska to kontynuacja cyklu Czwartków w Historycznym, podczas których w Oddziałach Muzeum przez cały rok z wyłączeniem okresu letniego odbywają się spotkania poświęcone historii Gdańska i Pomorza. W ramach cyklu organizowane są wykłady, debaty, oprowadzania kuratorskie po wystawach, promocje książek, debaty i warsztaty.

Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca

- Program „Czwartków…” przeznaczony jest dla wszystkich gdańszczan zainteresowanych dziedzictwem naszego miasta i jego historią oraz dla osób, które stawiają pytania o tożsamość współczesnego Gdańska. To dość szerokie zagadnienia, ale nasze Muzeum stara się na te pytania odpowiadać. Po to także gromadzimy i prezentujemy nasze zbiory – mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

3 wystawy – 3 oprowadzania

Wszystkie tematy spotkań będą nawiązywać do aktualnie wystaw czasowych prezentowanych w Oddziałach Muzeum Gdańska. W Ratuszu Głównego Miasta do 11 lutego 2018 r. można zobaczyć wystawę „Bliźniemu Swemu…” oraz „Gdańskie arcydzieła sztuki złotniczej…”. Tę ostatnią można zobaczyć w otwartej niedawno Galerii Palowej. W Muzeum Bursztynu, aż do 30 września 2018 r. pokazywana będzie wystawa „Bursztynowe Art Déco…”. 

- W najbliższy czwartek, 8 lutego, zaprezentujemy sztukę współczesną, wyrażaną chociażby poprzez prezentowane dzieła Zbigniewa Beksińskiego, które w marcu będzie można nabyć na aukcji charytatywnej w Rzeszowie. W trzeci czwartek lutego gdańszczanie będą mogli zapoznać się szerzej z historią bursztynu w dwudziestoleciu międzywojennym i wyrobami bursztynników żyjących w tym czasie, a w ostatni czwartek lutego po wystawie o gdańskim złotnictwie gościnnie oprowadzi Dariusz Nowacki z Zamku Królewskiego na Wawelu. Przybliży on także postać Jana Polmanna – jednego z najwybitniejszych gdańskich złotników – dodaje Waldemar Ossowski.

Godzinne spotkania z reguły rozpoczynają się o 17:00. Spotkanie z Dariuszem Nowackim, podzielone na dwie części, tj. oprowadzanie i wykład, rozpocznie się wyjątkowo o 16:30 i potrwa do 18:30.


Program Czwartków w Muzeum Gdańska – luty 2018


  • 22 lutego 2018, godz. 16:30-18:30
  •  Gdańskie arcydzieła sztuki złotniczej ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu //Hans Pollman złotnik gdański XVII wieku
  • Oprowadzanie kuratorskie i wykład
  • Ratusz Głównego Miasta, Galeria Palowa i Wielka Sala Wety, ul. Długa 46/47
  • Wstęp: bezpłatny
  • Prowadzący: Dariusz Nowacki /Zamek Królewski na Wawelu/
  • Uwagi: 16:30-17:30 oprowadzanie kuratorskie, 17:30-18:30 wykład
  • http://mhmg.pl/pl/wydarzenie/994/gdanskie-arcydziela-sztuki-zlotniczej

 

Muzeum Gdańska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe