Trzy promile, bez prawa jazdy. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystkę.

  • 07.02.2018, 09:00 (aktualizacja 07.02.2018, 09:02)
  • KWP Gdańsk
Trzy promile, bez prawa jazdy. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystkę. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

RYJEWO Policjanci z wydziału ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami z posterunku w Ryjewie zatrzymali podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego. Mężczyzna na ul. Grunwaldzkiej w Ryjewie kierując volkswagenem polo potrącił 64-letnią rowerzystkę, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzona trafiła do szpitala. Kierowca w chwili zatrzymania był pijany, a samochodem kierował nie mając do tego uprawnień. Za spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia, kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i bez uprawnień grozi mu do 4,5 roku więzienia.

Przedwczoraj około godz. 11.00 dyżurny kwidzyńskiej Policji został powiadomiony o wypadku drogowym na ul. Grunwaldzkiej w Ryjewie. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z miejscowego posterunku oraz z kwidzyńskiej drogówki ustalili, że kierowca vw polo wyjeżdżając spod sklepu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 64-letniej rowerzystce i doprowadził do jej potrącenia. Następnie mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pokrzywdzonej żadnej pomocy. Kobieta ze złamaną ręką trafiła do szpitala. 

Po ustaleniu okoliczności wypadku policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy odpowiedzialnego za potrącenie rowerzystki. W toku dalszych czynności, kilkanaście minut później, policjanci ustalili i zatrzymali 67-letniego mieszkańca powiatu kwidzyńskiego, podejrzanego o spowodowanie wypadku. 

Wkrótce też okazało się co był powodem jego ucieczki. Mężczyzna kierował samochodem nie mając prawa jazdy. Ponadto w chwili zatrzymania był kompletnie pijany. Badanie alkotestem wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. 

67-latek przyznał się do potrącenia kobiety jadącej rowerem. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Za spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia, kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i bez uprawnień grozi mu do 4,5 roku więzienia.

 

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe