Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Śp. Maciej Płażyński uhonorowany przez tczewian pamiątkową tablicą

  • 12.02.2018, 08:30
  • Karol Uliczny / tczewska.pl
Śp. Maciej Płażyński uhonorowany przez tczewian pamiątkową tablicą (KU)
Podziel się:
Oceń:
TCZEW W Tczewie gościli Elżbieta oraz Kacper Płażyńscy. Rodzina śp. Macieja Płażyńskiego wzięła udział w uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej tragicznie zmarłemu marszałkowi RP. Ks. prałat Józef Dunajski pobłogosławił pamiątkę, która zawisła przy wejściu do siedziby Wydawnictwa Pomorskiego przy ul. Gazety Tczewskiej. Wiązankę złożył m.in. Ireneusz Szweda, doradca wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha.

Termin odsłonięcia nie był przypadkowy. Zbiegł się z przypadającą 10 lutego br. 60. rocznicą urodzin marszałka Sejmu w latach1997-2001. Pomysłodawcą ufundowania tablicy był założyciel Gazety Tczewskiej Czesław Czyżewski, który jako prezes Wydawnictwa Pomorskiego gościł marszałka Płażyńskiego w siedzibie spółki w Tczewie. Wykonawcą jest Roman Liebrecht.

- Przedwczesna śmierć w Smoleńsku zabrała wielkiego Polaka i patriotę, człowieka oddanego ziemi pomorskiej całym sercem. Miałem zaszczyt go poznać, a ta tablica to taki mały prezent urodzinowy. Nie udało się docenić jego pracy jako wojewody oraz marszałka, bo liczyliśmy, że zawsze będzie z nami. Dziś w ten skromny sposób chcemy podziękować mu za pracę i życie - mówił Czesław Czyżewski.

Jak podkreślali uczestnicy spotkania, śp. Maciej Płażyński został zapamiętany przez Pomorzan jako osoba empatyczna, polityk, który nie odmawiał pomocy nikomu, niezależnie od poglądów politycznych oraz statusu społecznego. (...)

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

więcej zdjęć - kliknij tutaj

 

Karol Uliczny / tczewska.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe