Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Wstępnie o niedzielnym wypadku: "19-latek stracił panowanie nad autem podczas wyprzedzania"

  • 13.02.2018, 08:30
  • KPP w Tczewie
Wstępnie o niedzielnym wypadku: "19-latek stracił panowanie nad autem podczas wyprzedzania" KPP w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
PELPLIN Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Pelplinie. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący renault podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka oplem. Do szpitala trafiły dwie osoby z samochodów uczestniczących w zdarzeniu. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do kierowców o ostrożność oraz jazdą zgodną z przepisami ruchu drogowego.

W minioną sobotę (10 lutego br.) po godzinie 15.00 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał się wydarzyć w Pelplinie. Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjantów z miejscowego komisariatu.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

- Jak wstępnie ustalili na miejscu pracujący stróże prawa do zdarzenia doszło, gdy 19-letni kierowca renault jadąc ulicą Mickiewicza w kierunku Rudna podczas wyprzedzania stracił panowanie nad samochodem i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka oplem - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. -  Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Kierujących pojazdami byli trzeźwi.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 19-latkowi kierującemu renault. Dodatkowo zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów z powodu uszkodzeń powypadkowych. W wyniku tego zdarzenia 27-letnia kierująca oplem oraz 19-letnia pasażerka renault z obrażeniami niezagrażającymi życiu trafiły do szpitala. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego. 

Apelujemy do kierowców o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina – a to może być przyczyną wielu tragedii.

KPP w Tczewie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe