DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Z 2,5 promilami alkoholu kierował ... karawanem. Po paru godzinach zrobił to samo.

  • 16.02.2018, 09:00
  • KWP Gdańsk
Z 2,5 promilami alkoholu kierował ... karawanem. Po paru godzinach zrobił to samo.
Podziel się:
Oceń:
POMORZE W środę policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali 40 – latka, który prowadząc karawan, po pijanemu spowodował kolizję. Mężczyzna posiadał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kilka godzin później ci sami policjanci ponownie go zatrzymali do kontroli drogowej, tym razem wydmuchał prawie trzy promile. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przedwczoraj popołudniu funkcjonariusze z gdyńskiej drogówki pracujący na miejscu kolizji, w której uczestniczył karawan pogrzebowy wyczuli od jego kierowcy woń alkoholu. Poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wskazał blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyznę, 40 – letniego mieszkańca Gdyni doprowadzono do komendy gdzie poddano go ponownie badaniu na zawartość alkoholu, a następnie wręczono wezwanie do stawiennictwa w komisariacie w Gdyni Karwinach. 

Ci sami policjanci, wieczorem jadąc ulicą, na której doszło do kolizji zauważyli jadący ten sam karawan. Postanowili sprawdzić kto nim kieruje. Za kierownicą siedział znany im już 40 – latek. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli i ponownie przebadali jego kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Tym razem wynik badania wskazał blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna ponownie został doprowadzony do komendy gdzie potwierdzono wynik badania. 

40 – latek wkrótce usłyszy zarzuty popełnienia dwóch przestępstw polegających na kierowaniu pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

 

KWP Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe