DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Pałac Wiecherta wraz z wozownią został wystawiony na sprzedaż. Cena wywoławcza to 3,4 miliona

  • 19.02.2018, 09:00
  • kociewiak.pl
Pałac Wiecherta wraz z wozownią został wystawiony na sprzedaż. Cena wywoławcza to 3,4 miliona źródło: kociewiak.pl
Podziel się:
Oceń:
STAROGARD GDAŃSKI Na sprzedaż wystawiony został zabytkowy Pałac Wiecherta wraz z wozownią. 3,4 miliona złotych to kwota, której właściciel oczekuje od nabywcy. Czy unikalny obiekt w centrum miasta znajdzie nowego właściciela i stanie się nową wizytówką miasta?

Zabytkowy pałac powstał w 1893 roku i sprawował bardzo wiele funkcji, od siedziby redakcji gazety, po lumpeks i przedszkole. Obiekt usytuowany jest w ścisłym centrum miasta, na skrzyżowaniu ulicy Tczewskiej i Kanałowej. 

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Cena do negocjacji 
Budynek znajduje się w zwartym zespole administracyjno - reprezentacyjnym, dawniej należącym do rodziny Wiechertów. 
- Obiekt idealnie nadaje się pod siedzibę firmy, jak również do prowadzenia imprez okolicznościowych. W budynku mieści się niezwykła, zdobiona sala balowa, pokoje, łazienki, pomieszczenia gospodarcze oraz kuchnia. Pałac posiada powierzchnię ok. 1200 m2, a wozownia 350 m2. Istnieje możliwość zakupu nieruchomości w niestandardowej formie, np. w transzach, istnieje również możliwość negocjacji ceny – czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym w Internecie. 

Były ambitne plany… 
Przypomnijmy, że pod koniec 2017 roku zakończył się remont bramy wjazdowej do pałacu. 
Inwestycja ta została przeprowadzona po sierpniowych rozmowach właściciela obiektu z władzami miasta. Prace pochłonęły wówczas 128 tys. zł. 
Właściciel zapewnił, że skontaktuje się z wykonawcą prac i będzie dążył do tego, aby najpóźniej w tym roku odrestaurować swoją część budynku. Poinformował również, że nie dopuści do degradacji budynku i będzie dbał, by obiekt był zamknięty i pilnowany przez firmę ochroniarską. Mężczyzna mówił również, że myśli o sposobie zagospodarowania pałacu. 

Więcej na ten temat znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 

kociewiak.pl
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe