Mieszkaniec Malborka zatrzymany w Elblągu za kradzieże i rozboje.

  • 22.02.2018, 08:30
  • KMP Elbląg
Mieszkaniec Malborka zatrzymany w Elblągu za kradzieże i rozboje. KMP Elbląg

Podziel się:

Oceń:

MALBORK/ELBLĄG 28-letni mieszkaniec Malborka został zatrzymany przez kryminalnych z Elbląga. Śledczy udowodnili mu kradzieże i rozboje na terenie naszego miasta. Zatrzymany mężczyzna do końca grudnia 2017 przebywał w zakładzie karnym, gdzie odbywał wyrok 3 lat pozbawienia wolności za rozbój. Ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu 15 lat więzienia.

Kryminalni z Elbląga zatrzymali 28-latka na terenie Malborka. Był poszukiwany do przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu, a także do włamań i kradzieży. Śledczy zarzucają mu, między innymi rozbój przy ulicy Nowodworskiej w Elblągu. Te zdarzenie rozegrało się 27 stycznia br. Sprawca  zaczepił na dworcu PKP mężczyznę, któremu uciekł pociąg. Zaoferował mu pomoc i nocleg. Zwabił w okolice ulicy Nowodworskiej, gdzie zagroził śmiercią i okradł. Zabrał dwa telefony i 350 zł.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 11 lutego br. przy ulicy Bema w Elblągu. Tam sprawca ukradł dziewczynie telefon komórkowy i uciekł.
Z 9 na 10 lutego br. przy al. Grunwaldzkiej włamał się do piwnicy skąd ukradł sprzęt wędkarski o wartości kilkuset złotych. Tej samej nocy włamał się również do innej piwnicy. Stamtąd ukradł instalacje gazową do samochodu oraz sprzęt RTV o łącznej wartości blisko 900 zł.

Na wniosek prokuratora Sąd rejonowy w Elblągu aresztował 28-latka na trzy miesiące. Będzie odpowiadał w ramach powrotu do przestępstwa. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

KMP Elbląg

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe