DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Sople z kranu, lód w wannie. Fatalne warunki w mieszkaniu niepełnosprawnej tczewianki

  • 7.03.2018, 09:33
  • Karol Uliczny / tczewska.pl
Sople z kranu, lód w wannie. Fatalne warunki w mieszkaniu niepełnosprawnej tczewianki
Podziel się:
Oceń:
TCZEW Fatalne warunki w mieszkaniu zajmowanym przez niepełnosprawną tczewiankę. W mroźne dni, w łazience temperatura spadała poniżej „zera”. W wannie pojawiła się centymetrowa warstwa lodu. Co gorsza, w grudniu kobieta została pozbawiona dostępu do ciepłej wody.

- Jak normalnie funkcjonować w takich warunkach, dbać o higienę - pyta Danuta Lisewska, która opiekuje się schorowaną seniorką. W mroźne, zimowe dni lokal przy ul. Obrońców Westerplatte praktycznie pozbawiony jest łazienki, która zamienia się w chłodnię skutą lodem. Nie ma mowy o dłuższym przebywaniu w pomieszczeniu, rozebraniu się czy umyciu.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Przyjechał kominiarz i zamknął gaz

Na takie warunki skazana jest niepełnosprawna tczewianka. Rencistka musi radzić sobie z unieruchomioną nogą oraz ręką. Pani Maria uzależniona jest od codziennego wsparcia opiekunów, jednak mimo ich zaangażowania, trudno zapewnić kobiecie godne warunki życia. Lokal komunalny podległy TTBS wyposażony jest w dwa piece (w dwóch pokojach), którymi nie da się nagrzać pozostałych pomieszczeń. Do tego, niedawne prace zlecone przez administratora obiektu, tylko pogorszyły i tak kiepską sytuację. 

- Trzy lata temu w łazience przeniesiono wentylację, bo stara była licha. W ub. roku sąsiadka z góry zgłosiła, że czuć u niej gazem. Przyjechał kominiarz i zamknął gaz. Tak straciliśmy dostęp do ciepłej wody – mówi Danuta Lisewska. -  To było 22 grudnia. Mam pismo. Gazu nie ma do tej pory, choć prace miały zająć góra miesiąc. Gdzie ta pani ma się myć? Zostaje miska i gotowanie wody w garnku. W kuchni też nie ma ciepłej wody, bo podłączona jest do tego junkersa. (...)

 

 
Karol Uliczny / tczewska.pl
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sąsiadka
Sąsiadka 10.03.2018, 09:21
Współczuje Wam wiem jak to jest bo również mieszkam na westerplatte i naprawde nie da się ogrzać innych pomieszczeń niż te w których są piece. Prace związane z docieplaniem tylko wywołały skutek puszki a w domu sama wilgoć życzę szybkiego rozwiązania problemów oby ktoś zajął się Państwa sprawą

Pozostałe