DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Wypadek pod Lęborkiem. 83-letni mężczyzna zabrany do szpitala.

  • 7.03.2018, 10:25 (aktualizacja 07.03.2018 10:48)
  • KWP Gdańsk
Wypadek pod Lęborkiem. 83-letni mężczyzna zabrany do szpitala. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
LĘBORK W poniedziałek po godz. 13.00, policjanci z lęborskiej drogówki przez kilka godzin zabezpieczali miejsce wypadku drogowego na krajowej 6 pod Lęborkiem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna kierujący Fordem, z niewyjaśnionych przyczyn zahaczył o barierki ochronne, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu a pojazd dachował. Kierujący z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości i techniki jazdy do panujących obecnie, złych warunków na drogach.

Kilka minut po godz. 13 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło na drodze krajowej nr 6 pod Lęborkiem. Jak wynikało ze zgłoszenia, samochód Ford dachował i leży w rowie. Natychmiast na miejsce zdarzenia dyżurny skierował patrol policjantów z lęborskiej drogówki oraz powiadomił pogotowie i strażaków.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Policjanci którzy byli pierwsi na miejscu zdarzenia potwierdzili ten fakt, i natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy kierującemu, który znajdował się w pojeździe. Po przeprowadzeniu akcji ratunkowej przez policjantów i służby medyczne, 83-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu słupskiego, został przewieziony do szpitala.

Policjanci z relacji świadków i rozmowy z kierującym ustalili, że zahaczył on o barierki ochronne i stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i dachował. Pojazd po wykonanych oględzinach zabezpieczono na policyjnym parkingu. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Policjanci przez kilka godzin zabezpieczali miejsce wypadku, a technik kryminalistyki oraz policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wykonywali oględziny. Jak ustalili policjanci w rozmowie z lekarzem, kierujący Fordem doznał urazu klatki piersiowej i biodra i pozostał w lęborskim szpitalu. Wykonane oględziny i zabezpieczone ślady będą teraz szczegółowo analizowane przez policjantów aby wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców aby dostosowali prędkość i technikę jazdy do panujących, szczególnie w okresie zimowym, złych warunków na drogach.

KWP Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe