DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Kolejny przetarg na remont ul. Gdańskiej w Tczewie nieudany. Znów olbrzymie ceny za 280 m drogi...

  • 8.03.2018, 08:30 (aktualizacja 08.03.2018 08:59)
  • (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Kolejny przetarg na remont ul. Gdańskiej w Tczewie nieudany. Znów olbrzymie ceny za 280 m drogi... ZUK Tczew
Podziel się:
Oceń:
TCZEW Wczoraj odbyło się otwarcie ofert, które wpłynęły na przetarg dotyczący remontu kolejnego odcinka ul. Gdańskiej. Niestety złożone oferty znacznie przekraczają kwotę zarezerwowaną w budżecie miasta.

Był to już drugi przetarg na III etap remontu ul. Gdańskiej (Rozbudowa węzła integracyjnego – przebudowa ul. Gdańskiej w Tczewie - etap III, budowa systemu tras rowerowych).  Poprzedni przetarg został unieważniony, ponieważ wpłynęła tylko jedna oferta, która znacznie przekraczała kwotę przewidzianą w budżecie miasta.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Tym razem zgłosiło się dwóch oferentów, ale zaproponowane przez nich kwoty znowu znacznie odbiegają od tych zaplanowanych w budżecie. Jedna z firm zaproponowała  ponad 8,1 mln zł, druga – blisko 7,6 mln zł. Oba przedsiębiorstwa zadeklarowały zakończenie prac do 1 października br. i udzielenie 60-miesięcznej gwarancji. W budżecie miasta na ten cel przewidziano jednak niespełna 4,5 mln zł. Obecnie trwa analizowanie ofert.

III etap remontu obejmować ma odcinek o długości ok. 280 m - od miejsca zakończenia obecnej przebudowy (na wysokości ul. Chłodnej) do skrzyżowania z ul. Pomorską i al. Zwycięstwa.

Nadal nie jest zakończony II etap przebudowy ul. Gdańskiej. Obecnie prace wstrzymują złe warunki atmosferyczne, które uniemożliwiają realizację drogowych robót budowlanych w sposób zgodny z wymaganymi uwarunkowaniami technologicznymi tj. w sposób zapewniający wymaganą przez inwestora jakość wykonania. Jak poinformował Zakład Usług Komunalnych – Miejski Zarząd Dróg,  w oparciu o aktualne prognozy pogody zakłada się wznowienie prac 12 marca. 

W okresie przestoju, generalny wykonawca realizował prace związane z utrzymaniem porządku na placu budowy, prace związane z bieżącym utrzymaniem przejezdności ul. Gdańskiej i Jedności Narodu oraz dojazdów do posesji, a także prace związane z utrzymaniem tymczasowego oznakowania obowiązującego na czas trwania budowy.

- Generalny wykonawca – firma Strabag sp. z o.o. zapewniła nas, że nigdy nie planowała i w dalszym ciągu nie planuje zerwania umowy i mimo zwłoki, zadanie zostanie w całości ukończone przez dotychczasowego wykonawcę robót – tłumaczu Marcin Górny z Miejskiego Zarządu Dróg. - Czas jakiego potrzebuje do zakończenia zasadniczej części całości robót na obu ulicach to ok. trzy tygodnie w warunkach pogodowych umożliwiających kontynuowanie robót. Umożliwi to poprowadzenie dwukierunkowego ruchu bez większych utrudnień. Po tym czasie odbywać się będą prace wykończeniowe i porządkowe, które przewidywalnie mogą trwać do końca kwietnia.

(M.M., Urząd Miasta Tczew)
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe