DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Bokserska sobota w Starogardzie

  • 9.03.2018, 12:01 (aktualizacja 11.03.2018 18:12)
  • Janusz Rokiciński
Bokserska sobota w Starogardzie Janusz Rokiciński Zbigniew Rompa ostatni raz w narożniku (7 grudnia 2007)
Podziel się:
Oceń:
10 marca, w hali OSiR im Gerarda Podolskiego (ul. Hallera w Starogardzie Gdańskim) odbędzie się turniej bokserski poświęcony pamięci trenera, wychowawcy wielu znakomitych kociewskich bokserów Śp. Zbigniewa Rompy (1937 - 2009), wielkiego Przyjaciela i wiernego Czytelnika Gazety Kociewskiej.

W sobotę, o godz. 14.00, rozpoczną się walki z udziałem zawodników z pomorskich (i nie tylko) klubów, w ramach VIII Memoriału Zbigniewa Rompy (we wszystkich kategoriach wagowych i wiekowych) a na ringu zadebiutują pierwsi w historii sportu w Królewskim Mieście starogardzcy sędziowie bokserscy (z licencją PZB): Mateusz Mechliński, Janusz Rokiciński i Tomasz Zaborowski.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

O godzinie 17.00 rozpocznie się mecz bokserski pomiędzy reprezentacją Beniaminka Polmet Starogard (wspartą najlepszymi zawodnikami Kadry Pomorza) i reprezentacją Grodna (Białoruś).

Organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Sportowy Beniaminek Polmet Starogard we współpracy z Pomorskim Okręgowym Związkiem Bokserskim, którego prezes OZB Roman Ślagowski, jest przyjacielem kociewskiego boksu.Patronat nad turniejem od lat sprawują starosta starogardzki i prezydent miasta. Patronem, i sponsorem głównym wydarzenia, jest tradycyjnie Henryk Kinder (firma Polmet).

 

Trener Zbyszek Rompa

w kwietniu 2018 obchodziłby 51. lecie pracy trenerskiej. Ze swoimi zawodnikami pożegnał się 7 grudnia 2007r. Otrzymał wtedy wiele podziękowań, kwiatów, pucharów. Był wtedy chyba szczęśliwy choć zdrowie już szwankowało... Był "ewenementem w starogardzkim światku sportowym", wychowawcą i trenerem medalistów mistrzostw Polski i Europy.

Janusz Rokiciński

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe