DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Przyduszał i rzucał o ziemię psem. Przechodnie ujęli sprawcę.

  • 12.03.2018, 13:16
  • KWP Gdańsk
Przyduszał i rzucał o ziemię psem. Przechodnie ujęli sprawcę.
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK Dzięki szybkiej interwencji policjantów z komisariatu na Oruni oraz natychmiastowej reakcji przechodniów na przestępstwo, odpowiedzialności karnej nie uniknie 47-letni mieszkaniec Gdańska, który znęcał się nad swoim czteromiesięcznym psem. Za znęcanie się nad zwierzętami może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę około godziny 21 policjanci otrzymali zgłoszenie od przechodniów o tym, że są świadkami jak mężczyzna znęca się nad swoim psem. Według zgłaszających właściciel psa miał go przyduszać oraz rzucać nim o ziemię. Przechodnie ujęli tego mężczyznę i próbowali przytrzymać do czasu przyjazdu policjantów, ale mężczyzna był agresywny i próbował się wyrwać.

Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy z komisariatu na Oruni, którzy przyjechali na ul. Przemyską mężczyzna nie zdążył uciec, został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego radiowozu. Policjanci na miejsce wezwali pracowników pogotowia dla zwierząt, któremu przekazali pod opiekę czteromiesięcznego owczarka niemieckiego.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 47-letniego mieszkańca Gdańska, alkomat pokazał blisko dwa promile w wydychanym powietrzu. Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie, dzisiaj najprawdopodobniej usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
KWP Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe