Gdynia oficjalnie wśród gospodarzy mistrzostw świata U20

  • 20.03.2018, 08:25 (aktualizacja 20.03.2018 08:26)
  • UM Gdynia
Gdynia oficjalnie wśród gospodarzy mistrzostw świata U20 Zespół Prasowy UM Gdynia
Podziel się:
Oceń:
GDYNIA Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił listę sześciu miast gospodarzy, w których rozegrane zostaną przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa świata do lat 20. W tym gronie jest Gdynia! Meldujemy pełną gotowość!

Łódź, Lublin, Bydgoszcz, Lubin, Tychy oraz Gdynia. W tych sześciu miastach rozegrane zostaną spotkania mistrzostw świata do lat 20, które w przyszłym roku zorganizuje Polska.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Polski Związek Piłki Nożnej po raz kolejny zaufał Gdyni, co stanowi powód do dumy – mówi prezydent Wojciech Szczurek. I dodaje: – Mieszkańcy ponownie będą mogli uczestniczyć w wielkim sportowym widowisku i emocjonować się występami młodych piłkarzy, którzy niebawem mogą stać się gwiazdami światowego formatu. Wszystkich kibiców, już teraz, serdecznie zapraszamy do Gdyni, aby razem z nami uczestniczyli w święcie futbolu.

Niewykluczone, że do grona miast gospodarzy niebawem dołączą kolejne. Polski Związek Piłki Nożnej chciałby bowiem, aby turniej rozgrywany był nawet w dwunastu lokalizacjach.

Mecz otwarcia oraz finał rozegrane zostaną na stadionie Widzewa w Łodzi Na razie nie wiadomo jeszcze, ile spotkań odbędzie się na Stadionie Miejskim w Gdyni, na którym nie tak dawno w ramach Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 rywalizowały reprezentacje Macedonii, Hiszpanii oraz Portugalii.

Gdynia kocha piłkę nożną, dlatego radość z powierzenia nam współorganizacji turnieju jest nie do opisania – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. – To kolejne wielkie wydarzenie, które niebawem odbędzie się w naszym mieście. Jesteśmy gotowi, aby zorganizować nie tylko spotkania grupowe, jak podczas zeszłorocznych mistrzostw Europy U21, ale również mecze fazy pucharowej – dodaje.

Selekcjonerem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata U20 będzie Jacek Magiera. Z kolei Marek Koźmiński, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, został wybrany ambasadorem imprezy.
Polska będzie piątym krajem w Europie, który zorganizuje mistrzostwa świata do lat 20. W turnieju wezmą udział 24 drużyny. Tytułu bronić będą Anglicy.

UM Gdynia
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe