DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Jak właściwie wybrać soczewki kontaktowe?

  • 10.04.2018, 11:45 (aktualizacja 10.04.2018 11:49)
  • artykuł sponsorowany
Jak właściwie wybrać soczewki kontaktowe?
Podziel się:
Soczewki kontaktowe od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem osób z wadami wzroku. Są bowiem zdecydowanie wygodniejsze w noszeniu oraz dają lepsze rezultaty korekcji wady wzroku niż tradycyjne okulary. Nowoczesne produkty, np. soczewki Air Optix, zapewniają także doskonały poziom nawilżenia oka, dzięki czemu możliwe jest ich komfortowe noszenie przez cały dzień, bez obaw o wysuszenie oka. Soczewki kontaktowe to dobry wybór dla osób, które cenią sobie wygodę, są aktywne oraz nie czują się dobrze w okularach. W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór soczewek kontaktowych. Bardzo istotny jest jednak ich właściwy wybór, gdyż każda soczewka posiada inne właściwości. Jak prawidłowo dobrać idealne dla siebie soczewki kontaktowe?

Wizyta u okulisty lub optometrysty

Zanim kupimy swoje pierwsze opakowanie soczewek kontaktowych powinniśmy odwiedzić okulistę lub optometrystę. Lekarz w trakcie wizyty wykona bowiem badania wzroku, dzięki któremu dobrany zostanie odpowiedni dla nas rodzaj soczewek. Dzięki wywiadowi oraz badaniu lekarz stwierdzi także, czy w naszym przypadku nie ma przeciwskazań do noszenia soczewek kontaktowych.

Podczas wizyty warto także dokładnie wypytać specjalistę o rodzaje dostępnych soczewek oraz o to, jak prawidłowo dbać o ich higienę. Decydując się na noszenie soczewek długoterminowych musimy się bowiem liczyć z koniecznością właściwej troski o ich higienę. Razem z soczewkami warto także zaopatrzyć się w produkty do ich pielęgnacji oraz pamiętać o przestrzeganiu zaleceń producenta soczewek odnośnie ich prawidłowego użytkowania. Każdy użytkownik soczewek kontaktowych powinien stosować razem z nimi krople nawilżające oraz płyny do ich pielęgnacji i czyszczenia.

Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

W sprzedaży dostępne są soczewki jednodniowe, które wyrzucamy po jednym użyciu oraz soczewki długoterminowe, które są przeznaczone do noszenia przez dłuższy czas. Najpopularniejsze rodzaje soczewek, w tym soczewki Air Optix, mogą być bowiem noszone przez okres 30 dni od otwarcia opakowania. W zależności od naszych potrzeb, budżetu oraz wady wzroku, powinniśmy więc wybrać soczewki kontaktowe, które będą najlepiej spełniały nasze oczekiwania.

Nowoczesne soczewki Air Optix – komfort noszenia soczewek przez cały dzień

Miesięczne soczewki Air Optix Night & Day Aqua, dzięki większej przepuszczalności tlenu oraz właściwościom silnie nawilżającym, mogą być noszone przez 30 dni. Ich zaletą jest także możliwość noszenia przez okres 30 dni zarówno w dzień, jak i w nocy. Soczewki Air Optix Night & Day Aqua wykonane są bowiem ze specjalnego silikonowo -hydrożelowego materiału, który gwarantuje doskonałe dotlenienie oka, dzięki czemu zwiększa się komfort codziennego użytkowania soczewek. W porównaniu z tradycyjnymi soczewkami hydrożelowymi dostarczają one do rogówki nawet 6 razy więcej tlenu nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy.

W przeciwieństwie do innych soczewek kontaktowych dostępnych w sprzedaży, soczewki Air Optix zmniejszają także ryzyko wystąpienia zaczerwienienia oka, uczucia suchości, podrażnienia oraz dyskomfortu w gałce ocznej, na które często skarżą się użytkownicy tradycyjnych soczewek kontaktowych.

Soczewki Air Optix w Okularywsieci.pl będą idealnym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z noszeniem soczewek kontaktowych. Warto więc je wybrać, by jeszcze lepiej zadbać o zdrowie oraz komfort swoich oczu.

artykuł sponsorowany

Pozostałe