Nasz patronat. Wojewódzki Finał Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich

  • 05.04.2018, 07:12 (aktualizacja 11.04.2018, 08:39)
  • Janusz Rokiciński
Nasz patronat. Wojewódzki Finał Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich PODR

Podziel się:

Oceń:

Znamy już wszystkich finalistów powiatowych turniejów Kół Gospodyń Wiejskich. Ich zwycięzcy spotkają się w najbliższą sobotę, 7 kwietnia, na finale wojewódzkim, w Żukowie.

Organizatorami XV Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego są: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku i Gmina Żukowo. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela i marszałka Mieczysława Struka. W gronie medialnych patronów wydarzenia jest Rolnik Pomorski.

Zgodnie z regulaminem każde KGW reprezentuje drużyna w liczbie od 6 do 12 osób (nie licząc osób akompaniujących). Panie będą rywalizowały w konkurencjach:

1. Dekoracja wielkanocna - Pisanki. Koła Gospodyń Wiejskich przygotują do oceny talerzyk nakryty serwetką z sześcioma pisankami wykonanymi dowolną techniką (kurze lub kacze lub gęsie) oraz ciasto - mazurek. Ocenie podlegać będzie artyzm wykonania.

2. Edukacja - Nasi bracia mniejsi. Koła Gospodyń Wiejskich przygotują do oceny tablicę o wymiarach: 1000x700 mm (ekspozycja pionowa lub pozioma). Plansza oceniana będzie przy stoiskach bez komentarza.

3. Moda - Deszczowa kreacja. Modelka zaprezentuje się na scenie przez ok. 1 minutę do własnego podkładu muzycznego (lub przygotowanego przez organizatora). Po zakończeniu prezentacji indywidualnej nastąpi wspólna prezentacja modelek do muzyki przygotowanej przez organizatora. 4. Wokal - piosenka kabaretowa z inscenizacją Warto było i/ lub Mega babki to my. Każde Koło Gospodyń Wiejskich zaśpiewa jedną piosenkę do własnego podkładu muzycznego. W wykonaniu uczestniczy od 6-12 osób z danego KGW. Czas wykonania – maksymalnie 2 minuty.

5. Taniec - dowolny. W wykonaniu uczestniczy od 6-12 osób z danego KGW. Czas wykonania – maksymalnie 1 minuta. Ocenie podlega układ taneczny i wyraz artystyczny tańca.

Do zobaczenia w Żukowie. Patron medialny zaprasza.

Janusz Rokiciński

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe