Wpłynęły 22 projekty Budżetu Obywatelskiego

  • 6.04.2018, 08:30 (aktualizacja 06.04.2018 08:31)
  • UM Wejherowo
Wpłynęły 22 projekty Budżetu Obywatelskiego
Podziel się:
Oceń:
WEJHEROWO 3 kwietnia br. upłynął termin składania projektów do czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wejherowianie złożyli 22 projekty, z czego 12 inwestycyjnych i 10 nieinwestycyjnych.

- W tym roku stosunkowo wzrosła ilość projektów nieinwestycyjnych, co wskazuje że mieszkańcy zaczęli bardziej interesować się projektami z zakresu organizacji wydarzeń Kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Jak informuje Arkadiusz Kraszkiewicz w tegorocznej edycji, na realizację wejherowskiego budżetu obywatelskiego Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt przeznaczył 1 mln złotych, z tego 950 tys. zł na projekty inwestycyjne i 50 tys. zł na nieinwestycyjne. Maksymalna wartość zgłoszonego projektu inwestycyjnego nie może przekroczyć kwoty 200 tys. zł, a projektu nieinwestycyjnego – 10 tys. zł.

Obecnie trwa wstępna weryfikacja przez Komisję ds. budżetu obywatelskiego złożonych projektów. Lista zweryfikowanych projektów zostanie opublikowana do 23 kwietnia br. Swoje uwagi i zastrzeżenia w ramach konsultacji społecznych wnioskodawcy będą mogli zgłaszać Komisji do 4 maja. Ostateczną listę projektów zatwierdzonych do głosowania Prezydent Miasta Wejherowa ogłosi w dniu 14 maja. Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w terminie 8-22 czerwca 2018 roku.

UM Wejherowo
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe