DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Das Mural. Dzień Wolnej Sztuki z Kolekcją Malarstwa Monumentalnego na Zaspie

  • 12.04.2018, 08:30
  • IKM Gdańsk
Das Mural. Dzień Wolnej Sztuki z Kolekcją Malarstwa Monumentalnego na Zaspie
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK Dzień Wolnej Sztuki to inicjatywa, w ramach której muzea i galerie pomagają swoim gościom skupić się na pięciu wybranych pracach ze swoich kolekcji. Kolejny raz Kolekcja Malarstwa Monumentalnego dołącza do akcji z propozycją tematycznego spaceru. 21 kwietnia o godz. 12.00 wszyscy zainteresowani ruszą na pierwszą w tym roku alternatywną wycieczkę po Zaspie szlakiem murali artystów pochodzących z Niemiec. Wstęp wolny.

Dzień Wolnej Sztuki pod hasłem „Das Mural” - otwiera sezon spacerów z lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie. Autorami prac są artyści ze wszystkich zakątków świata, a wśród nich sporą grupę stanowią malarze z Niemiec. - Przyjdź na spacer i dowiedz się jak niemieckie w prace w Kolekcji komentują rzeczywistość, jak wpisują się w skomplikowaną historycznie przestrzeń Zaspy oraz czy obroniłyby się na ścianach Berlina – zapowiada Jarek Orłowski, Lokalny Przewodnik po Zaspie.

Na trasie spaceru murale autorstwa: Klausa Klingera, Clemensa Behra, Edeltraut Rath (2 prace), Juba Monstera.

Już od 16 kwietnia bloki na Zaspie i Przymorzu będą bohaterami nowej serii dokumentalnej w TVP Kultura. BLOK to filmy o wielkiej płycie i jej wpływie na kulturę, o ludziach, którzy nie poddali się przygniatającej architekturze, i tych, którzy widzieli w niej inspirację. To opowieści z różnych perspektyw - twórców kina, literatury, sztuk wizualnych, architektury, muzyki i generacji wychowanych na osiedlach. Pierwszy odcinek już 16 kwietnia o 20:00 na antenie TVP Kultura oraz w internecie.

Das Mural. Niemieckie murale w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie.

Data: 21 kwietnia, godz. 12.00

Początek spaceru: Plama GAK, ul. Pilotów 11

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/155322631805332/.

IKM Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe