DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Tydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMS

  • 12.04.2018, 08:30
  • Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Tydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMS fot. nadesłane do redakcji
Podziel się:
Oceń:
SŁUPSK W Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku trwa Tydzień Zdrowego Odżywiania. W ramach wydarzenia na korytarzach szkoły uczniowie z nauczycielami przygotowali stanowiska ze zdrową żywnością. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej.

Uczniowie i nauczyciele w ZSI i SMS w Słupsku promują zdrowe odżywianie i styl życia. W tym celu młodzież przygotowała stanowiska ze zdrową żywnością – społeczność szkolna w trakcie przerw międzylekcyjnych może posilić się owocami, warzywami, zdrowymi przekąskami, sałatkami, koktajlami warzywno – owocowymi oraz kiszonkami przygotowanymi przez szkolną grupę kulinarną „Kisicieli”. Ponadto uczniowie rozpowszechniają materiały edukacyjno- informacyjne wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły na temat zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, zdrowia psychicznego. Młodzi słupszczanie przygotowali też plakaty, broszury zachęcające do zdrowego odżywiania oraz referaty i prezentacje dotyczące skutków niewłaściwego żywienia wśród młodzieży.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Celem Tygodnia Zdrowego Odżywiania jest wdrożenie uczniów do prowadzenia zdrowego stylu życia, którego podstawą jest właściwe odżywianie i aktywność fizyczna.

- Zdrowie to najważniejsze z dóbr, jakie posiadamy, a podstawowym warunkiem, aby czuć się pełnym sił witalnych, cieszyć się dobrą kondycją i chronić się przed różnego rodzaju chorobami jest zdrowe odżywianie. W tym celu w naszej szkole odbywa się Tydzień Zdrowego Odżywiania – jest okazja skonsumować smaczne zdrowe przekąski, jak również zaczerpnąć informacji na temat zdrowego odżywiania – mówi Marcin Kisielewski, nauczyciel fizyki i informatyki, opiekun szkolnej grupy kulinarnej „Kisiciele”, w ZSI w Słupsku.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

Zdjęcia (19)

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zdziwiona
zdziwiona 15.04.2018, 11:55
Na pierwszym zdjęciu pokazane są dziewczyny, po których widać "zdrowe odżywianie". Normalnie antyreklama, czy o to chodziło?

Pozostałe