„Dziwny jest ten świat”. Projekt uczniów z plastyka

  • 17.04.2018, 09:00
  • Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
„Dziwny jest ten świat”. Projekt uczniów z plastyka
Podziel się:
Oceń:
SŁUPSK Uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku realizują autorski projekt „Dziwny jest ten świat”. W ramach przedsięwzięcia młodzi artyści tworzą filmy krótkometrażowe opisujące współczesny świat i kondycję ludzką z perspektywy młodzieży.

Uczniowie klasy czwartej Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku, realizują autorski projekt „Dziwny jest ten świat”. Poprzez formę filmów krótkometrażowych młodzi artyści starają się uchwycić złożoność współczesnego świata, kondycję ludzkości i cywilizacji. W krótkich formach metrażowych podejmują m.in. tematykę mowy nienawiści, niezrozumienia, wykluczenia, samotności i alienacji, poszukiwania własnej tożsamości, wpływu społeczeństwa na jednostkę ludzką itp.

Celem projektu jest próba uchwycenia przejawów ludzkiego istnienia we współczesnym świecie, ogromnie dynamicznym, zalewanym lawiną informacji i propozycji, który może być wyjątkowo trudny dla młodych, dopiero budujących swoją tożsamość ludzi. To autorskie spojrzenie z perspektywy młodych ludzi na życie codzienne i świat z jego wieloaspektowością, wielowątkowością, a zarazem niepowtarzalnością w wielu wymiarach i odsłonach. Projekt ma stawiać pytania – jacy jesteśmy, co znaczy być człowiekiem, jakie jest miejsce i rola młodzieży we współczesnym zdynamizowanym świecie, czy w lokalnych społecznościach.

Filmy, które tworzą uczniowie w ramach projektu powstawały w różnych miejscach. Część z nich młodzież zrealizowała w usteckim Centrum Aktywności Twórczej, kolejne zostały stworzone w Pracowni Fotografii w słupskim plastyku, a jeszcze inne opracowano w domowym zaciszu.

fot. zdjęcia - kadry filmu

Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Zdjęcia (4)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe