Jaka nazwa dla Roweru Metropolitalnego? Zagłosuj!

  • 17.04.2018, 09:00
  • UM Gdynia
Jaka nazwa dla Roweru Metropolitalnego? Zagłosuj!

Podziel się:

Oceń:

POMORZE Kòło, Metrower, a może MEVO? Kapituła konkursowa wyłoniła 3 spośród 1344 zgłoszeń, na które od dziś można oddać swój głos. Głosowanie potrwa do 22 kwietnia. Propozycja, która spotka się z największym zainteresowaniem internautów zostanie nazwą Systemu Roweru Metropolitalnego.

W pierwszym etapie konkursu, przez 2 tygodnie internauci zgłaszali swoje propozycje na nazwę Roweru Metropolitalnego. Wpłynęły 1344 nominacje.

Wyboru 3 propozycji poddanych pod głosowanie dokonała kapituła w składzie:

  • Michał Kaczorowski – redaktor naczelny portalu Trójmiasto,
  • Mikołaj Chrzan – redaktor naczelny Gazety Wyborczej Trójmiasto,
  • Mariusz Szmidka – redaktor naczelny Dziennika Bałtyckiego,
  • Marcin Dybuk – dyrektor Biura Marketingu i Reklamy Radia Gdańsk,
  • Katarzyna Michałowska – redaktor naczelna magazynu studenckiego Płyń pod prąd,
  • Bartek Kotowicz – agencja brandingowa Engram oraz Brandingowy.pl,
  • Adam Świerżewski i Marcin Fijołek – Studio Graficzne Świerszcze,
  • Michał Glaser, Sławina Lenart, Krzysztof Perycz-Szczepański – Biuro Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością. Zgłaszane przez nich nazwy związane były nie tylko z metropolią, ale także regionalnością, morzem czy postaciami historycznymi.

– Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak pozytywną reakcją. Kapituła konkursowa przy swoim wyborze kierowała się kryteriami mającymi na celu, aby przyszła nazwa była łatwo zapamiętywalna, krótka i nie stwarzała trudności w wymowie obcokrajowcom. W trakcie dyskusji ze smutkiem żegnaliśmy się z takimi propozycjami jak „Metropolitalny Pomykacz”, „YoloBike”, „Neptunello”, „Pomelo” (rower pomorski), „Merol”, „Wanoga (kaszub. „Podróż”) czy „Dorszower” – mówi Michał Glaser, dyrektor biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Do finału dopuszczone zostały 3 nazwy, na które będzie można poprzez stronę internetową www.rowermetropolitalny.pl głosować. Są to:

Kòło – [wym: kłeło] Nazwa wzbudzająca zaskoczenie i ciekawość. Podkreśla regionalny charakter roweru, odnoszący się do obszaru Metropolii.

MEVO – W języku esperanto słowo oznaczające mewę. Na obszarze Metropolii można spotkać je niemal wszędzie. Czy zobaczymy je także na ulicach?

METROWER – Skoro nie ma możliwości budowy metra, będziemy mieli… METROWER. Nazwa łącząca Metropolię i rower.

Każdy uczestnik głosowania może tylko jeden raz oddać głos.

Głosowanie potrwa do niedzieli, 22 kwietnia. Uroczyste ogłoszenie nazwy Roweru Metropolitalnego nastąpi 24 kwietnia w siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot. Zwycięzca wygra 6-letni karnet na Rower Metropolitalny. Pozostali finaliści otrzymają roczne karnety.

Nagrody czekają także na uczestników głosowania. Aby mieć szansę na nagrodę wystarczy uzasadnić wybór nazwy, na którą oddaje się głos. Komisja wybierze najbardziej kreatywne odpowiedzi i nagrodzi je m.in. miesięcznymi karnetami na Rower Metropolitalny, biletami do kina, czy gadżetami od partnerów akcji.

Rower Metropolitalny będzie funkcjonował w 14 gminach: Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Pucku, Redzie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie, Stężycy, Władysławowie, Żukowie, Pruszczu Gdańskim i Rumi. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy i operatora systemu. Projekt ma na celu zwiększenie dostępności do węzłów przesiadkowych. Ma zachęcić mieszkańców do pozostawienia samochodów w domu i korzystania z transportu publicznego.

Projekt „Budowa Roweru Metropolitalnego OMG-G-S” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17.218.259 zł.

UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe