Z nożem napadł na kantor w Oliwie

  • 17.04.2018, 09:00
  • KMP Gdańsk
Z nożem napadł na kantor w Oliwie KMP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK GDAŃSK W miniony weekend sąd na podstawie zabranego przez policjantów i prokuraturę materiału dowodowego aresztował na najbliższe trzy miesiące 23-latka, który napadł na kantor. Policjanci podczas pracy nad tą sprawą ustalili również, że ten sam mężczyzna ukradł i uszkodził kable telekomunikacyjne o wartości blisko 50 tysięcy złotych oraz okradł swojego pracodawcę włamując się do pomieszczeń firmy skąd ukradł elektronarzędzia o wartości 9 tysięcy złotych. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności, kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności natomiast uszkodzenie infrastruktury telekomunikacyjnej do lat 8.

Policjanci z komisariatu na Oruni pracowali nad sprawą uszkadzania infrastruktury telekomunikacyjnej, do której dochodziło w okresie od 30 marca do 10 kwietnia tego roku. Nieznany wówczas sprawca  kradł bądź uszkadzał kable i światłowody w rejonie ulicy Chałubińskiego i Cieszyńskiego. W wyniku tych kradzieży doszło do zakłócenia działania sieci telekomunikacyjnej, a mieszkańcy tej dzielnicy nie mogli np. korzystać z transakcji zbliżeniowych w sklepach oraz telefonów komórkowych.  Firma telekomunikacyjna oszacowała straty na blisko 50 tysięcy złotych.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Policjanci  z komisariatu na Oruni, którzy pracowali nad tą sprawą m.in na podstawie zabezpieczonych podczas policyjnych oględzin śladom oraz dobremu rozpoznaniu w środowisku osób zajmujących się kradzieżami wytypowali i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa.  
 23-latek został zatrzymany przez kryminalnych w miniony piątek około godziny 16 podczas kontroli drogowej. W bagażniku samochodu, którym kierował mężczyzna policjanci podczas przeszukania znaleźli elektronarzędzia pochodzące z kradzieży  z włamaniem, do której doszło w nocy z 10/11 kwietnia na terenie firmy, w której pracował zatrzymany przez policjantów 23-latek. Sprzęt o wartości blisko 9 tysięcy został zabezpieczony przez policjantów i w całości został oddany pokrzywdzonemu.

Ale to nie jedyne przestępstwa na koncie 23-latka dzięki wymianie informacji o zdarzeniach na terenie miasta oraz osobach o nie podejrzewanych pomiędzy policjantami z komisariatów okazało się że zatrzymany 23-latek jest podejrzany o  usiłowanie rozboju na pracownicy kantoru w jednej z galerii handlowych mieszczącej się na terenie Oliwy. Zatrzymany mężczyzna w dniu 20 marca tego roku grożąc użyciem noża kobiecie pracującej w kantorze zażądał aby oddała mu pieniądze, które miała w kasie. 23-latek z uwagi na stanowczą postawę kobiety nie osiągnął swojego celu i uciekł.

Mieszkaniec Gdańska usłyszał w sumie 5 zarzutów. Trzy z nich dotyczył uszkodzenia infrastruktury telekomunikacyjnej, za to przestępstwo może grozić do 8 lat pozbawienia wolności. Kolejne dwa zarzuty dotyczyły usiłowania rozboju, który zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności oraz kradzieży z włamaniem za którą w więzieniu można spędzić nawet do 10 lat. 
W miniony weekend prokurator na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego zawnioskował do sądu o aresztowanie 23-latka na najbliższe 3 miesiące, sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował o środku zapobiegawczym dla mężczyzny. 

KMP Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe