15-latek trafił do szpitala. Kolega przewoził go na ... dachu.

  • 17.04.2018, 09:00 (aktualizacja 17.04.2018 12:31)
  • KWP Gdańsk
15-latek trafił do szpitala. Kolega przewoził go na ... dachu. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
LIPNICA Śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem w gm. Lipnica. Jak wstępnie ustalili śledczy 18 – latek przewoził na dachu samochodu kolegę, który w trakcie jazdy spadł. Pokrzywdzony 15 – latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Kierowca samochodu został zatrzymany, był nietrzeźwy. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku.

W piątek wieczorem bytowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o 15 – latku, który został przewieziony do szpitala z urazem głowy. Chłopak był nieprzytomny, a obrażenia wskazywały, że został pobity lub brał udział w wypadku drogowym.

Policjanci natychmiast zaczęli pracować nad sprawą i wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Mundurowi ustalili, że mężczyzna był na imprezie urodzinowej w gm. Lipnica. Śledczy przesłuchując świadków wstępnie ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynika, że zarówno 15-to, jak i 18-to latek uczestniczyli we wspólnej imprezie urodzinowej zorganizowanej na dworze. Ze względu na pogarszające się warunki pogodowe uczestnicy spotkania postanowili zmienić miejsce zabawy. 18-latek przewoził znajomych samochodem, a 15-latek jechał na dachu pojazdu i w pewnym momencie spadł na asfalt. Jego koledzy natychmiast powiadomili pogotowie, nie informując o prawdziwych przyczynach obrażeń kolegi.

Mundurowi pracując nad sprawą ustalili dane kierowcy i jego miejsce zamieszkania. 18 – latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie 0,7 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przesłuchali go i przedstawili mu zarzut spowodowania wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku.

KWP Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe