Hossa
Hossa
Hossa

Depilacja laserowa - dlaczego warto?

  • 27.04.2018, 08:10 (aktualizacja 27.04.2018, 08:11)
  • artykuł sponsorowany
Depilacja laserowa - dlaczego warto?
Podziel się:
Depilacja laserowa jest skutecznym sposobem na pozbycie się zbędnego owłosienia. Jednak nie każdy może poddać się temu zabiegowi. Przede wszystkim laser działa jedynie na włosy zawierające melaninę, nie usunie zatem jasnego owłosienia blondynki, czy rudego owłosienia. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest również ciąża i karmienie. Dodatkowo osoby, które zażywały w niedługim czasie wcześniej leki przeciwzapalne także nie mogą z niego skorzystać. Jeśli jest się fanką solarium i ma się opaloną skórę także nie można poddać się zabiegowi, gdyż laser działałby na skórę, a nie na mieszki włosowe.

Fakty i mity na temat zabiegu

Faktem jest, że depilacji laserowej nie można wykonywać jeśli cierpi się na schorzenia skórne, gdyż mogą one zostać jeszcze bardziej pogłębione. Faktem jest również, że włosy na nogach czy innej części ciała poddawanej depilacji laserowej należy ogolić dopiero na dzień przed zabiegiem. Nie można również stosować samoopalaczy. Mitem natomiast jest to, że zabieg jest bolesny. Można odczuwać lekki dyskomfort, a miejsce będzie lekko zaczerwienione przez kilka godzin po zabiegu, jednak nie powinno być żadnych innych przykrych niespodzianek, zwłaszcza, że przed zabiegiem obowiązkowo przeprowadzany jest wywiad, który ma na celu sprawdzić czy nie ma przeciwwskazań, a także próba uczuleniowa. Należy również fragment owłosienia pozostawić na skórze by kosmetyczka mogła ocenić czy dana osoba nadaje się do zabiegu. Nie do końca prawdą jest to, że włosy po zabiegu na pewno nie odrosną. Zabieg wymaga kilku powtórzeń, gdyż działa tylko na włosy w fazie wzrostu anagen. Dlatego wykonywanych jest najczęściej 6 serii. Włosy rzeczywiście jakiś czas nie odrastają, jednak zależne jest to od indywidualnych uwarunkowań. U niektórych jest to rok czy dwa lata, u innych efekty utrzymują się dłużej a odrastają jedynie jasne włosy na które laser nie działa. To i tak rewelacyjny wynik dla brunetek, które zwłaszcza latem muszą zmagać się z codzienną lub niemal codzienną depilacją.

Postępowanie po zabiegu

Przede wszystkim przez około dwa tygodnie należy unikać wszelkiego podrażniania skóry, czyli nie stosować inwazyjnych zabiegów upiększających i oczyszczających, np. peelingów. Depilacja laserowa jest z pewnością skutecznym sposobem na pozbycie się zbędnego owłosienia. Warto wykonać ją już zimą lub z początkiem wiosny. Kolejne zabiegi odbywają się co ok. 6-8 tygodni w zależności od wybranej partii ciała, dlatego aby mieć gładką skórę na lato i nie myśleć już o wrastających włoskach o zabiegach trzeba pomyśleć odpowiednio wcześniej. Jednak efekt wart jest cierpliwości i regularnie odbywanych zabiegów. Więcej informacji o zabiegu na http://lasergdynia.pl/

artykuł sponsorowany

Pozostałe