Nietrzeźwy kierowca "przeleciał" skrzyżowanie prawie taranując nieoznakowany radiowóz.

  • 24.04.2018, 08:43 (aktualizacja 24.04.2018, 08:46)
  • KWP Gdańsk
Nietrzeźwy kierowca "przeleciał" skrzyżowanie prawie taranując nieoznakowany radiowóz. fot. KWP Gdańsk Nietrzeźwy kierowca "przeleciał" skrzyżowanie prawie taranując nieoznakowany radiowóz.

Podziel się:

Oceń:

BYTÓW Dzięki informacji od kierowcy oraz szybkiej reakcji policjantów z ruchu wyeliminowany został przedwczoraj nietrzeźwy kierowca. 37–letni mieszkaniec powiatu kościerskiego wsiadł za kierownicę mercedesa pomimo, że w organizmie miał 2,7 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a dodatkowo nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem i prawie spowodował kolizję z nieoznakowanym radiowozem.

Przedwczoraj przed godziną 21.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kierowcy mercedesa, który może być nietrzeźwy. Auto jechało drogą krajową nr 20 w kierunku Bytowa. Dyżurny natychmiast we wskazane miejsce skierował patrol. W międzyczasie policjanci zostali poinformowani, że wskazane auto na pierwszym skrzyżowaniu w Bytowie skręciło w prawo i jedzie w kierunku komendy. Obok bytowskiej jednostki Policji kierowca mercedesa przed skrzyżowaniem nie zastosował się do znaku „stop” i z dużą prędkością przejechał przez spowalniacz, o mało nie powodując kolizji z nieoznakowanym radiowozem. Policjanci natychmiast ruszyli za tym pojazdem i zatrzymali go do kontroli.

Jak się okazało samochodem kierował 37–letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna w organizmie miał 2,7 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiadania uprawnień do kierowania pojazdami. Mercedes, którym kierował mężczyzna został odholowany na parking strzeżony.

W najbliższym czasie 37–latek zostanie przesłuchany. Śledczy przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz niestosowanie się do znaków drogowych. Na uznanie zasługuje postawa świadka zdarzenia. Dzięki jego postawie i przekazanej mundurowym informacji z ruchu wyeliminowany został nietrzeźwy kierowca.

Nietrzeźwi kierowcy są dużym zagrożeniem dla Ciebie i Twoich bliskich. Dlatego jeżeli masz podejrzenie, że jadący przed Tobą kierowca jest nietrzeźwy, natychmiast poinformuj o tym dyżurnego Policji. We wskazane miejsce natychmiast skierowany zostanie patrol.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

loadingŁaduję odtwarzacz...
KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe